Facebook Google+ Twitter

Czy chcemy i potrafimy korzystać z Art. 4 naszej Konstytucji?

Szwajcarska demokracja to zły system polityczny, ale jak dotychczas nikt nie wymyślił lepszego. Jeśli jej w naszej ojczyźnie jak najszybciej nie zastosujemy to nie wygrzebiemy się z długów wypracowanych przez naszych przedstawicieli.

Wszyscy kwalifikujemy się do najrozmaitszych mniejszości. Brak zainteresowania obywateli DB czy wręcz zdecydowana wrogość do niej wynika z faktu obawy/strachu mniejszości przed dyktatem ciemnej i egoistycznej większości. Bogaci boją się dyktatury biednych, ateiści boją się dyktatury katolików, itd.

Większość, by rozsądnie sprawować władzę zwierzchnią musi "dojrzeć". Podejmując "zwierzchnie" decyzje nie może kierować się wyłącznie własnym bieżącym interesem (egoizmem). Musi trafnie oceniać mniejszości. Neutralnym gwarantować bezpieczeństwo a dobre "nosić na rękach".

Sprawowania władzy zwierzchniej społeczeństwo musi nauczyć się a następnie zdać egzamin z dojrzałości obywatelskiej w małych ojczyznach. Nie ma innej możliwości.

Propozycja uczynienia z obecnie obligatoryjnie obowiązującej ustawy o referendum lokalnym ustawy o charakterze fakultatywnym http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1932 to nic innego jak powszechny sondaż:

Mieszkańcu gminy czy ty jesteś zainteresowany sprawowaniem władzy zwierzchniej w swojej małej ojczyźnie?

Jeśli znajdą się gminy, których mieszkańcy na tak postawione pytanie odpowiedzą TAK i efekty tej decyzji będą pozytywne, to będzie znaczyło, że jesteśmy na tyle "dorośli”, by realnie korzystać z prawa zapisanego w 4 Art. naszej Konstytucji.

Jeśli podzielasz tą opinię to zapraszam do naszego komitetu OIU. Jest ciężkie zadanie do wykonania. Należy zainteresować i przekonać do idei autentycznie samorządnych gmin takich jak w Szwajcarii minimum 100 000 braci rodaków. Zgłoś swoje TAK na adres oiu.samorzadna.gmina@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.