Facebook Google+ Twitter

Czy Chodorkowski ma szansę wyjść wcześniej na wolność?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-01 10:40

Sąd w syberyjskim mieście Czyta otrzymał z aresztu śledczego opinię dotyczącą Michaiła Chodorkowskiego. Dzięki temu sędziowie będą mogli podjąć decyzję odnośnie ewentualnego wcześniejszego wypuszczenia biznesmena na wolność.

Były szef firmy naftowej Jukos w 2005 roku został skazany na 8 lat kolonii karnej. Obecnie stara się o zgodę na warunkowe wyjście z więzienia. Mimo to, że wcześniej został już osądzony, przeciwko niemu toczy się nowe śledztwo, dotycząca legalizacji znacznych sum pieniędzy.

Sprawa wypuszczenia Chodorkowskiego na wolność jest nagłaśniana na Zachodzie, gdzie były szef firmy Jukos jest uważany za ofiarę polityki Kremla. Zachód spodziewa się, że wraz ze zmianą prezydenta Rosji, wyjście biznesmena na wolność stało się bardziej realne.

Tymczasem dziś sąd w Moskwie uznał, że jeden z głównych akcjonariuszy firmy Jukos, Leonid Niewzlin jest winny organizacji zabójstw lub ich prób. Niewzlin od 2003 roku mieszka w Izraelu, gdzie dostał tamtejsze obywatelstwo. W maju izraelski sąd nie zgodził się na pozbawienia go obywatelstwa tego kraju i ekstradycję do Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.