Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13802 miejsce

Czy czeka nas fala protestów?

Pomimo że jesteśmy niezadowoleni z sytuacji, jaka panuje w kraju, to mamy jednak różne powody tego niezadowolenia; wręcz przeciwstawne. I choć przez Polskę przetoczy się fala protestów, to efekty będą

zdjęcie archiwalne / Fot. Dawid SerafinHistoria uczy nas jednego. Zawsze były czasy lepsze i gorsze. Kiedy te złe trwały zbyt długo, ludzie zaczynali się buntować. Rewolucja francuska, październikowa czy ta ostatnia - arabska. Zostały zapisane jako ciekawostki historyczne. W historii jednak wielkie wystąpienia (wyjątek to obalenie komunizmu) nie dawały zbyt wiele.

Tak samo niewiele zmieni się po polskiej fali protestów, która powoli nabiera rozpędu. Pierwszego dnia wiosny w kilkunastu miastach kraju na ulice wyszła grupa niezadowolonych osób. Był to "dzień gniewu" przeciwko fatalnym rządom Donalda Tuska. W kwietniu ulicami stolicy przejdzie manifestacja "przeciwko szykanowaniu katolików". Związki zawodowe szykują się do demonstracji w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Czy zatem czeka nas prawdziwa Wiosna Ludów?

Pomimo że jesteśmy niezadowoleni z sytuacji, jaka panuje w kraju, to mamy jednak różne powody tego niezadowolenia; wręcz przeciwstawne. Nie łączy nas wspólna sprawa jak za czasów PRL-u. Jedni chcą,
by państwo im więcej płaciło, inni, by brało mniej podatków. Część chce pomnika, a kolejni wręcz przeciwnie. Ci wyjdą na ulicę, bo są sympatykami PiS-u, a tamci wręcz przeciwnie - tylko dlatego, by nie dorobić im "politycznej gęby".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Protesty to najczęściej przyznanie się do nieumiejętności rozwiązania swoich problemów... to często niechęć do poznania prawa i podążanie jego ścieżką a czasem wynik działania manipulantów pragnących zdobyć szybką intratne stanowiska w państwie.

Protesty to zawsze spóźnione działania... to wynik braku zainteresowania polityką, konsultacjami społecznymi itd. Protesty to wymierne straty materialne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max
 • Max
 • 29.03.2012 11:14

Ogólnie rzecz biorąc ludzie są wkurzeni, i to wybuchnie i to ze zdwojoną siłą, ale co z tego skoro nie ma przywódcy, który mądrze by tym pokierował. Cóż umiesz liczyć licz na siebie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście trudno o skupienie większej masy w jakimś określonym celu. Rządowi służą wielce zobowiązane media tzw opiniotwórcze. Jednak nie można zapominać, że bezrobocie obejmuje coraz większe rzesze młodych ludzi, mających we krwi radykalizm. Euro im nie pomoże, raczej tylko bardziej zdenerwuje. I prawdopodobnie nie będą mieli za co wyjechać na wakacje. A protesty przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego, które już się zaczęły, nie będą działać kojąco i nie uspokoją ogólnej atmosfery.
Nie bez znaczenia będzie studzenie przez rząd wydatków.
Więc generalny ton real - optymizmu autora nie wydaje mi się proroczy. Rządu nie stać na inne, radykalne posunięcia, które pomogłyby ozdrawiać sytuację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
 • kibic
 • 28.03.2012 21:03

@Benedykt P. Nie pokonaliśmy Anglików.Był remis.Jesteśmy chyba jedynym narodem który ponad 30 lat świętuje remis.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lis
 • Lis
 • 28.03.2012 21:00

Protesty w tym eldorado??To chyba "zaplute karły reakcji" albo "pełzająca kontrrewolucja".To oczywista robota Kaczyńskiego.No za to to ktoś beknie.Trybunał stanu !!!! Przecież ludziom w Polsce żyje się lepiej niż na zachodzie.Tak w TVNie mówili.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
 • Benedykt Present
 • 28.03.2012 07:18

Autor artykułu jest młodym człowiekiem i nie wie jeszcze, że w Polsce zawsze są czasy gorsze. Zawsze (każda władza) wzywa nas do wzmożonego wysiłku, do poświęceń, aby pokonać jakiś kryzys, (który przejściowo nas dopadł i trzyma). Oczywiście, my Polacy, zasługujemy na lepsze życie: byliśmy zwycięzcami w WW2, odbudowaliśmy z gruzów Warszawę, Gdańsk i Wrocław, pokonaliśmy nawet Anglików na Wembley. Całe moje życie przebiegało pod hasłem: Będzie dobrze! Pozdrawiam! Będzie dobrze, a nawet lepiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwester K
 • Sylwester K
 • 27.03.2012 23:36

PiS będzie rządził i samodzielnie! Bo Naród tego zapragnie - przynajmniej jego większość ... i tak się stanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co protestować?
Przecież po każdych wyborach ci, którzy nie głosowali, albo są niezadowoleni z wyników mogą odwoływać władzę w ...referendum...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
....
 • ....
 • 27.03.2012 21:57

Bo kandydatów brak!;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto stworzy "mądry rząd"? Bo ja to jakoś nie widzę kandydatów... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.