Facebook Google+ Twitter

Czy czołowi polscy politycy znają prawo?

Ignorantia iuris nocet! Starożytnej maksymy, zaraz na początku zawodowej edukacji uczą się wszyscy adepci sztuki prawniczej. Czy znają ja polscy politycy? Czołowi i politycy - dodam. Czy znają prawo? Śmiem wątpić!

Do takiej refleksji zmusza mnie przemiana premiera Tuska, dokonująca się etapami, niczym w serialach, jakimi jest karmione polskie społeczeństwo. Skoro bowiem z seriali rodacy moi umiłowani czerpią wiedzę o życiu, i o prawie też, nie dziwi mnie, że premier wybrał serialową formułe własnych konferencji!

Podziwiam odwagę premiera, który dwa tygodnie temu kategorycznie oświadczał: „Nie ugniemy się przed brutalnym szantażem”,. (w niedopowiedzeniu: internautów, Anonymusa, opinii publicznej), a wczoraj przyznał ze skruchą, że zbłądził. W wydobywaniu się z labiryntu ignorancji pomogła mu być może córka – blogerka.

Chwała zatem Donaldowi Tuskowi za publiczne wyznanie maxima culpa, na dodatek uczynione stosownie, w okresie poprzedzającym masowe spowiedzi Polaków. Ale owo przyznanie się abslotutnie niczego nie zmienia. Świadczy jedynie o tym, jak głęboko Pan premier, i ci Co mu doradzają, nie znają prawa. Prawa międzynarodowego w szczególności.

Bo co z tego, że szef polskiego rządu uznał, że popełnił pomyłkę, choć do niedawna był święcie przekonany, że postępuje jedynie słusznie, bowiem oglaszał publicznie z ekranow telewizorów, że wydal pani ambasador w Japonii polecenie bezwarunkowe.

Chciałbym wiedzieć, cóż teraz zamierza uczynić Polska? Oświadczyć sygnatariuszom ACTA, że to byla pomyłka, nieroztropność, tragiczne nieporozumienie! Kurcze, podpisaliśmy przez wlasną glupotę, ale teraz, prosimy, wygumujcie nasz podpis. Sorry, Winetou!

Bardziej niż publicznego wyznania winy premiera, byłym ciekaw usłyszeć, jakie rozwiązania prawne zastosuje nasz ukochany rząd, aby się z tego paktu wycofać. O ile wycofanie się, jest w ogóle możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 18.02.2012 21:40

przykład idzie z góry.Sąd już dwukrotnie nakazał Komorowskiemu ujawnienie opinii ekspertów w sprawie kontrowersyjnej ustawy o OFE którą podpisał.Ale on ma to gdzieś i co?I nic .Media podniecają się kolejnym procesem Kaczyńskiego czy Macierewicza, a Komorowski łamie prawo i uchodzi za "dobrego wujka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Link nie wchodzi, może tak? <a href="http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/burmistrz-i-sprawa-miesa/">SLD<a/>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj drogi autorze, wychodzi na to ze jest folwarkiem a dowód: http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/burmistrz-i-sprawa-miesa/

Komentarz został ukrytyrozwiń
monika1
  • monika1
  • 18.02.2012 19:08

Wybory DO trwają, więc trzeba cos spłodzić. Coraz więcej takich perełek na tym serwisie. Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 18.02.2012 15:58

ULŻYŁO PANU - ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.