Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26459 miejsce

Czy czujesz się dziennikarzem obywatelskim? Odpowiadam: tak

Zastanawiałem się, kto może być dziennikarzem obywatelskim. Po namyśle odpowiedziałem sobie, że to mogę być ja. Piszę kiedy chcę, o tym co uważam za stosowne, staram się nie kopiować innych relacji, komentuję, kiedy mam coś do powiedzenia.

Awatar / Fot. Bartłomiej KowalewskiW serwisie znalazłem się całkiem przypadkowo za sprawą dębu Bartka. Szukałem jakiegoś medium, które nagłośni zły stan króla polskich lasów. Potem były następne publikacje o przyrodzie i tak zostałem autorem w naszym serwisie. Trwam w Wiadomościach24.pl pomimo różnych zawirowań tego serwisu.

Wielu z nas tu nauczyło się prawdziwego dziennikarstwa za sprawą redakcji, na którą często wylewano kubły pretensji, bardzo rzadko słusznych. Od moderatorów otrzymywałem wiele cennych wskazówek, które pomogły mi pisać co najmniej z sensem, a niekiedy uchroniły przed kompromitacją. Wielu adwersarzy zaraz napisze, że to wazelina, ale w duchu pewno przyzna mi rację. Łatwo się wymądrzać pod pseudonimem, przy otwartej przyłbicy już niekoniecznie starcza odwagi. Jestem w Klubie Historycznym HIRD a to zobowiązuje.

Postanowiłem zamieszczać galerie, jedno ze zdjęć zajęło nawet drugie miejsce w konkursie roku. Przeprowadziłem kilka wywiadów z nietuzinkowymi osobowościami. Relacjonowałem swoje wyprawy po bez mała całej Europie, np.
Podróż w nieznane.

Jako niezawodowiec cóż mógłbym jeszcze zrobić. Pewnie więcej, robiąc przebitki niusów medialnych. Ale na to szkoda czasu, bo niestety mam go coraz mniej, a jeszcze tyle chciałbym zobaczyć i przeczytać. W życiu piękne są tylko chwile
a reszta to ciągła walka o ogień i pożywienie. Szkoda go marnować na jałowe dyskusje i wymianę uszczypliwych komentarzy; lepiej pójść do ogrodu, bo przecież z stamtąd przyszliśmy.

Pozdrawiam Czytelników, autorów, redakcję a szczególnie K.O. za pouczające lekcje dziennikarstwa obywatelskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Milczenie komentatorów potwierdza Pań opinie.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez tym razem :) zgadzam sie z P. Jadwiga, tzn. z Bartlomiejem, :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brtłomieju - masz absolutną rację i słusznie piszesz. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.