Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1110 miejsce

Czy da się żyć z dala od cywilizacji?

Bohaterowie nowej serii dokumentalnej National Geographic Channel udowadniają, że jest to możliwe. Ich historie zostaną przedstawione w programie „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji”. Premiery w czwartki, od 23 czerwca, o godz. 23:00.

Wielu ludzi spędza życie, będąc uwięzionymi w „czterech ścianach”, bez nadziei na zmianę swojego losu. Egzystują z miesiąca na miesiąc, pracując po to, by opłacić rachunki i zabezpieczyć swoje przetrwanie w miejskiej dżungli. Skrycie jednak marzą o wolności i o tym, by ich jedynym zegarem było słońce. Niektórzy z nich dochodzą do punktu zwrotnego i decydują się na odważny krok - porzucają dotychczasowe życie na rzecz wolności.

 / Fot. National Geographic ChannelW nowej serii dokumentalnej „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” National Geographic Channel przedstawi historie śmiałków, dla których niezależność oznacza ponowne zdefiniowanie pojęcia „życia w zgodzie z naturą”. Bohaterowie programu odrzucili poukładane życie w społeczeństwie, by zostać panami swojego losu. Kim oni są? Joe Ray w poszukiwaniu spokoju i równowagi ducha ostatnie dwa lata spędził w podziemnej sieci jaskiń, w górach Ozark w stanie Arkansas, służących mu za dom. Dzięki temu, że są to rejony trudno dostępne i rzadko odwiedzane przez turystów Joe może się cieszyć prywatnością. Natomiast Doc Leverett pewnego dnia obudził się i stwierdził „mam dość swojego życia”. Wraz z żoną, Jeanny zbudowali dom na drzewie w ogromnym lesie przy granicy z Kanadą. Mieszkają tam, a by nie umrzeć
z głodu, muszą polować na dzikie zwierzęta. Z kolei Dan Burton przeniósł się wraz
z rodziną na odizolowaną wyspę pośrodku jeziora Michigan, długie kilometry od najbliższych sąsiadów. Łowi ryby, by zapewnić pożywienie bliskim. „Obozowisko, kilka koni, dobry pies i niezawodna strzelba” – to recepta na szczęście Beara Clawa, który z fabrycznego operatora wózka widłowego stał się prawdziwym człowiekiem gór. Z własnego wyboru żyje jak nomada, co jakiś czas zmieniając miejsce zamieszkania.
Mówi się, że prawdziwa ucieczka okupiona jest wysoką ceną… poznajcie tych, którzy byli gotowi ją zapłacić i, co najważniejsze, czerpią z tego radość.

„Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” – premiery w czwartki, od 23 czerwca, o godz. 23:00 na National Geographic Channel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

owszem da się, i to nawet żyjąc "prawie" w samym jej środku. To zależy bardziej od stanu własnego ducha. Można nie korzystać, tylko kto chce z tego zrezygnować, kto chce zrezygnować z wygód i konsumpcji cywilizacji?. Już teraz ludzie są samotni w wielkich miastach. Co z tego, że mają "dobra cywilizacji", jak nie mają żywego człowieka koło siebie z którym by ich coś łączyło. Są tacy pustelnicy w wielkich blokach mieszkalnych. Życie w lesie czy w dzungli jest życiem z naturą i jest o wiele bogatsze niż życie na betonowej pustyni, która choć wytworem jest cywilizacji, to ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Problem pojawia się dopiero w momencie utraty zdrowia.../

Problem nie znika, bo delikwent pojawia się w "cywilizacji" i dostaje termin wizyty u specjalisty za 2 lata. A ma strzelbę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie każdy chce spędzić życie na aportowaniu oliwek ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

/... priorytetem najwyższej wagi jest wyścig szczurów i poza nim nie liczy się już nikt ani nic./

Tutaj priorytetem jest "własne szczęście". Jaka to różnica ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Errata: "To jak z tymi bardzo nielicznymi bezdomnymi..." gdyż rzecz jasna, nie każdy bezdomny pragnie żyć jak kloszard.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jak z bezdomnymi, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli wybierają życie kloszarda.

Taka decyzja jest bardzo rzadka, zwykle podejmowana nie dla udowodnienia czegoś, tylko dla odizolowania się lub wręcz ucieczki od ludzi, dla których priorytetem najwyższej wagi jest wyścig szczurów i poza nim nie liczy się już nikt ani nic.
Problem pojawia się dopiero w momencie utraty zdrowia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy da się żyć z dala od cywilizacji?

Na to pytanie mam tylko jedną odpowiedź: pewnie się da! Tylko po co? Co ma to niby udowodnić?

Chyba że ... ktoś chce kijem Wisłę zawracać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak dlugo w takich warunkach wytrzymują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.