Facebook Google+ Twitter

Czy dentystka się powiesi?

Stomatolog, która na prośbę prokuratury identyfikowała szczękę wykopanych zwłok nie miała wątpliwości w 2006 roku, iż stan uzębienia odpowiada stanowi karty dentystycznej Krzysztofa Olewnika. Po ekshumacji rzekomego denata odwołała swoje zeznania.

Pani doktor znalazła się między młotem a kowadłem. Który wybór obciążony jest większym ryzykiem: ujawnienie motywu sfałszowania ekspertyzy czy zasłanianie się niekompetencją? Pytanie o to dlaczego wydała rozmijającą się z prawdą opinię, którą teraz zmuszona jest odwołać nieuchronnie, z którejś strony padnie. Dla czego, albo dla kogo. Pomylono się również co do wzrostu. Wydobyte zwłoki były aż o 6 cm krótsze niż wzrost Olewnika.

Trupy


Śledząc dziwne przypadki tej najbardziej tajemniczej afery trzecioczwartej Rz-j całkiem prawdopodobne wydaje się, że pani dentystka zginie śmiercią tragiczną. W tej historii jak w najlepszym kryminale trup ściele się gęsto - a prawdziwy sprawca zbrodni bezkarnie pociąga za sznurki i niszczy ślady swojej obecności.

Sprawa rodziny masarzy z Płocka będzie budzić kontrowersje, domysły i zagubienie przez następne dziesięciolecia, tak jak śmierć D. Kelly'ego czy obu (a może tylko jednego) synów pułkownika R. Kuklińskiego.

Takie śmierci nie dzieją się przypadkiem. Pierwsza po wojnie, za którą stał - w myśl zasady "kto ma w tym interes" - ekonomiczny establishment Nowego Jorku zdarzyła się w latach 60. ubiegłego wieku. Ofiarą korporacyjnej rywalizacji o kontrolę nad transportem ropy padł niespełna 20-letni Aleksander Onassis. Jego załamany ojciec, słynny milioner Arystoteles utracił kontrolę nad strategicznym punktem światowego handlu.

Historie milionerów w ostatnich latach - raczej potwierdzają niż zaprzeczają spiskowej logice dziejów. Nikt się nie zabija, gdy może cieszyć się życiem, nawet skromniejszym. Najbogatsi bardzo łatwo giną w wypadkach lotniczych, poprzez samobójstwo lub w niewyjaśnionych okolicznościach. Niespodziewanie odsprzedają za grosze swoje udziały, wpuszczają ludzi z zewnątrz do swoich spółek lub zmieniają ich statuty, rezygnują z intratnych rynków, bywa że oddają swoje dzieci w małżeńskie koligacje. Łączone dynastie zapewniają pokój, ale mają swoje minusy. Końcowy wynik owych nacisków, intryg i mezaliansów jest zawsze ten sam: jednowymiarowy kapitał zdobywa kolejne przyczółki.

Istnieje pewna - dziedziczona od tysiącleci - recepta terroru: chcesz załamać lub ukarać człowieka - zabij jego dzieci. Chcesz go sobie podporządkować: skieruj do niego taką groźbę. To wzorzec KGB.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Oddałeś ducha dobrego -wg. mnie- dziennikarstwa. Z umiarem, bez emocji ale nie nudno i bezdusznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilku się zabiło, ale nie z tego przedziału (klasy) co pani stomatolog.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł jest dramatyczny.Myślę, że do tego nie dojdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziwny jest ten świat.."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie napisany tekst.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się kiedy Mossad powiadomił Starego, że jego syn żyje, pochowano kogoś zupełnie innego, ale morda w kubeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izraelczycy nie zabiliby swojego. Jeśli chcieli nastraszyć papę Olewnika, to raczej młodego porwali i odsłuży wojo za grzechy rodziców. Łatwo zweryfikować tę najgłupszą hipotezę.Olewniki spuszczą z tonu, poświadczą, że to zwłoki syna i będą czarterować do Tel-Awiwu. Taka to skomplikowana historia, która wzięła początek z chciwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe. Też o tym pomyślałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za tekst. Aż włos się jeży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będąc gołosłownym, dodam co dziś przeczytałem. Policjanci prowadzący dochodzenie, na trzy dni przed zamordowaniem K.Olewnika przekazali do prokuratury wnioski o aresztowanie podejrzanych, a jak się później okazało, morderców. Prokuratura odmówiła. A później postawiła policjantom zarzuty w zw. z źle prowadzonym postępowaniem.
Widzimy tu jaki jest najistotniejszy i najważniejszy interes prokuratury - dla przypomnienia, służby państwowej. Służby!
Ona służy ale nie nam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.