Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9424 miejsce

Czy detektyw Rutkowski ukradł mercedesa?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-18 08:58

Ciemne chmury zbierają się nad detektywem Krzysztofem Rutkowskim, aresztowanym pod zarzutem współpracy z mafią paliwową i prania brudnych pieniędzy. Prokuratura ma zdecydować o ewentualnym postawieniu mu zarzutu kradzieży mercedesa 300 SL.

O sprawie zawiadomił prokuraturę Jerzy Godlewski detektyw z Hamburga, który pracował dla firmy ubezpieczeniowej.
– Zostaliśmy powiadomieni, że pracownicy Krzysztofa R. wyprowadzili mercedesa z prywatnej posesji. Samochód został odnaleziony na parkingu.
fot. Janusz Kubik
23 sierpnia mają być przesłuchani świadkowie, a dzień później detektyw - powiedziała nam Alina Skoczyńska prokurator rejonowy w Zabrzu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prokuratura rozważa przeniesienie Rutkowskiego z bytomskiego aresztu do Piotrkowa - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - skwitował Tomasz Tadla rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Zgodnie z orzeczeniem sądu, Rutkowski ma przebywać za kratkami do 22 października, o ile areszt nie zostanie przedłużony.

W dwuosobowej celi jest sam ze względu na wagę ciążących na nim zarzutów i narażenie się wielu przestępcom w czasie działalności detektywistycznej. Na codzienne, godzinne spacery także wychodzi w pojedynkę. Czy w Piotrkowie również dostałby „jedynkę"? Nie wiadomo. W tutejszym areszcie są jednoosobowe cele, jednak w niektórych przebywa więcej osadzonych na tzw. dostawkach.

Pojawiły się pogłoski, że klienci masowo rezygnują z usług jego biura przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Magdalena Rutkowska prezes biura, twierdzi, że to nieprawda. Nie wiadomo, co stanie się z nowym domem, który detektyw kupił na łódzkim osiedlu Romanów, ale nie zdążył wykończyć przed zatrzymaniem. Niewykluczone, że zostanie „zabezpieczony" na poczet przyszłej kary.

Rutkowskiemu grozi kara 10 lat więzienia.

(k)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kto zrozumie tego typu działania.
Przeciez na takim działaniu zarabia się niezle,ale wypadałoby też utrzymać standart życia na normalnym poziomie.
Społeczeństwo spada coraz niżej,instynty zwierzęce nieomal wyłażą na ulice i tak z jednej strony elektronika,spacery po księżycu ,idziemy wciąż wielkim zapotrzebowaniem ,chęcią posiadania,tylko dlaczego za wszelką ,mozliwą cenę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.