Facebook Google+ Twitter

Czy Donald Tusk zostanie "rozłożony na łopatki"?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-09 20:42

Od kilku miesięcy na polskiej scenie politycznej trwają spekulacje, roszady i niejasne pomruki. Wszystko to w związku ze zbliżającymi się wyborami w roku 2010, a co za tym idzie, kwestią kandydatury polityków do walki o fotel prezydenta.

Lista pretendentów pozostaje otwarta i mimo że do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, to ośrodki badań publicznych już teraz czynnie kształtują opinię nie tylko wyborców, ale i samych potencjalnych kandydatów. Wyniki sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" zamieszały w głowach politykom PO, do tego stopnia, że rzecznik rządu Paweł Graś, stwierdził w "Dzienniku": "Jeszcze się nigdy nie zdarzyło, żeby osoba spoza polityki rozłożyła na łopatki osobę z polityki".

Opublikowane badania sondażowe rokują, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Jolanta Kwaśniewska wygrałaby z Donaldem Tuskiem - stosunkiem 57 do 43 procent. Tym samym podważona została niezachwiana wiara polityków PO w sukces wyborczy Tuska. Sam lider PO jest pełen uznania dla byłej pierwszej damy i jej sondażowego sukcesu. Twierdzi, że Jolanta Kwaśniewska to kobieta z klasą, ale wyniki PBS bagatelizuje. Premier swoją porażkę woli raczej przypisać tendencjom do równouprawnienia, na fali których "kobiety w Polsce nie chcą już być dłużej pasywne i obecność kobiet w życiu publicznym, w polityce, w życiu gospodarczym musi być większa".

Jolanta Kwaśniewska komentuje krótko: "Może jak będę starsza, zmienię mój stosunek do polityki" - powiedziała dla "Przekroju". W związku z powyższym żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oficjalnie wykluczyła swój start w wyborach prezydenckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Marku, proszę nie krzyczeć, mało kto to lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WIELKIMI KROKAMI ZBLIZA SIE MOMENT GDY Z NAROZNIKA PLATFORMY RZUCA BIALY RECZNIK !!! POWSTAJE PYTANIE CO DALEJ NA POLSKIEJ SCENIE POLITYCZNEJ ? PO ODPOWIEDZ NAJLEPIEJ UDAC SIE DO WROZKI.

POZDRAWIAM MAMUT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.