Facebook Google+ Twitter

Czy Dysko-Polo Katowice "kupi" sobie Ekstraklasę?

Przyszłość nowo powstałego w wyniku fuzji Polonii Warszawa i GKS Katowice tworu piłkarskiego, stanęła pod znakiem zapytania.

Sonda

Czy nowo powstały klub powinien zagrać w Ekstraklasie?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaNie byłoby pewnie wątpliwości i szafowanie ligowymi licencjami znalazło by swój pozytywny dla nowych właścicieli finał, gdyby nie ogromne oburzenie całej rzeszy kibiców, nie tylko Polonii, ale też innych klubów, a także wielu fachowców i piłkarskich autorytetów.

Poza boiskowe kupczenie miejscami w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej, to ewenement na skalę europejską. Kiedyś piłkarz, a obecnie poseł Roman Kosecki stwierdził, że gdy poruszył temat ze swoimi związanymi z futbolem znajomymi w Hiszpanii, gdzie grał wiele lat, to wszyscy łapali się za głowy. Za granicą nie do pomyślenia jest fakt, żeby nagle jakikolwiek zespół z Madrytu grał w Sevilli, Valencia w Barcelonie, czy Barcelona w Madrycie. I to jeszcze pod inną nazwą!

W Polsce taki proceder szykuje się nie pierwszy raz. W 2008 roku mieliśmy podobną fuzję na najwyższym szczeblu. Wówczas w głównej roli wystąpiły kluby: Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i... ta sama Polonia Warszawa. Wtedy to drugoligowa Polonia kupiła pierwszoligową licencję od Dyskobolii. Teraz historia zdaje się zataczać koło. Ekstraklasowa Polonia i jej szef Józef Wojciechowski, sprzedała miejsce w elicie pierwszoligowemu GKS Katowice. Wtedy proces fuzji przebiegł gładko, teraz zewsząd słychać głosy sprzeciwu i oburzenia.

Co ciekawe, przeciwni praktycznej likwidacji Polonii, bo za taką uznawana jest relegacja do czwartej ligi, są nie tylko kibice Polonii. Głos poparcia dla klubu z Warszawy, dla poszanowania piłkarskiej tradycji i obrony znaczącej karty w historii polskiego futbolu, słychać też z innych klubów, od innych kibiców oraz z wielu środowisk piłkarskich.

 / Fot. W24Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że nawet zagorzali fani GKS Katowice nie popierają awansu "kuchennymi drzwiami" i odcinają się od tworu KP GieKSa Katowice. Na wielu forach słychać głosy, że nikt nie będzie kibicował drużynie Dysko-Polo. Jest to nawiązanie do nazw zespołów z pierwszej fuzji - Dyskobolii i Polonii. Doszło nawet do sytuacji bez precedensu - kibice GKS napisali list do PZPN, w którym nawołują do powstrzymania fuzji, gdyż jest to "zawoalowana forma korupcji sportowej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Co do ankiety, zgadzam się, obejmuje za mało opcji, jednak ankieta nie jest mojego autorstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 22.07.2012 01:07

Przepraszam naiwnych,wszystko jest towarem.Kto myśli inaczej...jest w 20 wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 22.07.2012 01:01

Wszystko można kupić...Nawet państwo,idealiści!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
AnD
  • AnD
  • 21.07.2012 22:51

wybór w ankiecie jest tendencyjny, nie ma opcji że to NOWA drużyna, macie kompleksy warszawiacy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I Lech gra na licencji Amiki :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Lechem jest trochą inaczej. Tam była fuzja dwóch klubów grających w Ekstraklasie, więc Lech nie wchodził do elity od kuchni. Ot, biznesowe połączenie dwóch firm z siedzibami "za miedzą". Zwolniło się tylko miejsce w ekstraklasie, które mógł zając zespół z niższej ligi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

licencje innego klubu i jest wszystko cacy.
Polonia to Groclin, a Lech Poznan gra na licencji
Amici Wronki....czas skonczyc takie machlojki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.