Facebook Google+ Twitter

Czy Edyta Górniak gwiazdorzy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-05-30 09:48

Górniak stroi fochy,”gwiazdorzy”, uważa się za lepszą od innych! Takie opinie można przeczytać na wielu portalach po tym jak okazało się, że nie zgodziła się na warunki proponowane przez organizatorów festiwalu w Opolu.

Nie wystąpi, bo odmówiła występu o godz. 20.15. Dlaczego odmówiła? Bo nie pasowała jej godzina. Zbyt wczesna pora. Proste. Zresztą osobiście również uważam, że pomysł, by koncerty gwiazd odbywały się w dzień to pomysł poroniony.

 / Fot. http://sara-may.blog.onet.plA z jakiej okazji miałaby odstawiać chałturę jak większość naszych etatowych festiwalowych piosenkarzy? Nie dziwne, że pan Rynkowski zgodził się zająć jej miejsce. To dla pana Rysia czysta nobilitacja. Zresztą on, czy zespół Bajm, który katuje nas od tylu lat na tym samym festiwalu zgodziliby się pewnie nawet na występ o 14.00 a i pewnie na 9.00 rano też. Byleby tylko uraczyć widzów, a raczej zamęczyć widzów swoim wątpliwej klasy talentem. Niektórzy zrobią to co im będą kazać inni, zgodzą się na wszystkie warunki, a Górniak pokazuje, że ma zasady i trzyma poziom. Artystka-nonkonformistka... nic dodać nic ująć. Takich ludzi lubię i cenię.

Maryla Rodowicz, która też będzie miała swoje festiwalowe przysłowiowe "5 minut" zaśpiewa po raz milionowy "Niech żyje bal"i "Małgośkę" i gwiezdnego cyrku będzie full. Wokalistka tej rangi co Górniak nie może pozwolić sobie na półśrodki. Podoba mi się że kobieta się ceni i nie leci na każde skinienie palcem. Według co niektórych jest kapryśna i zbyt wymagająca. Hmmm, ...a co? wolelibyście, żeby była w siódmym lub dziesiątym niebie i całowała organizatorów po rękach za to że w ogóle zaproponowali jej występ na tej nadal ponoć prestiżowej opolskiej scenie?

Dobrze zrobiła. Oczywiście publiczność można oczarować i bez oświetlenia i Górniak niewątpliwie to potrafi ale tu chodzi o zasady i zachowanie poziomu całości koncertu, któremu niewątpliwie gra świateł dodaje blasku.

Występ o 20.15 w czerwcu to występ gdy jest jasno. A występ gdy jest jasno to niepełne show, bo rzeczywiście oświetlenie ma ogromny wpływ na całokształt odbioru, na klimat koncertu. To normalne, że każdy szanujący się artysta dba o takie sprawy. A artysta który nie ma sobie w Polsce równych tym bardziej. A tutaj takie wielkie halo jakby co najmniej zażyczyła sobie złoty dywan wysadzany brylantami .

Górniak dba o detale. Ale czy to znaczy że „gwiazdorzy”? A może po prostu próbuje być profesjonalistką w kraju gdzie słowo profesjonalizm prawie nie istnieje. W kraju gdzie artysta mający do dyspozycji lustro i butelkę wina oraz osobną garderobę i rozbudowany rider nazywany jest rozkapryszonym, strojącym fochy,wyniosłym i „gwiazdorzącym”.

Wpis z blogu piosenkarki Sary May

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Klaro, "wpis z bloga" brzmi jak "mam stresa" albo "dla mnie masz stajla" :D

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*tych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Domyśliłam się, że nie Twoja krewna :-) Zauważyłam ten niuans w nazwisku MaJ- MaY.

Ale z ciekawości wyguglałam ją sobie i też się dziwię tym samym co Ty sią dziwisz.
zastanawia mnie czy Sara May tak samo śpiewa jak i pisze i czy w Ty piosenkach przemyca takie przemyślenia jak w tym artykuliku z bloga???

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie moja krewna jak coś;]
i nie wiem czemu tu ją redaktor Nowacki promuje;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kim jest Sara May?

Komentarz został ukrytyrozwiń

grzesiek, ja się spotykam częsciej z inną odmianą, to "blogu" brzmi sztucznie;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Górniak dba o detale to wiemy już z jej wcześniejszych "występów", niekoniecznie muzycznych :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Blog odmieniamy jak blok ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

powinno być chyba "wpis z bloga" a nie blogu;] a wpis całkiem, całkiem;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.