Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22340 miejsce

Czy elektroniczne gadżety mogą wspierać macierzyńskie instynkty?

Co jest powodem płaczu dziecka? Jak złagodzić ból porodowy? Czy w domowych warunkach można posłuchać bicia serduszka dziecka? Już tak. Dzięki nowoczesnym urządzeniom dla przyszłych i młodych rodziców.

Ciąża i macierzyństwo są najwspanialszym doświadczeniem nie tylko dla przyszłej mamy. Również ojciec dziecka może w jednakowy sposób odczuwać ten wyjątkowy stan. Kobieta w ciąży powinna być traktowana w sposób szczególny. Oczywiście, rolą partnera przyszłej mamy jest zadbanie o jej spokój fizyczny i psychiczny. Są jednak takie momenty, z którymi zarówno przyszła mama, jak i tata, nie potrafią sobie poradzić. Wówczas na ratunek biegną gadżety. Nowoczesne urządzenia powstały z myślą o przyszłych mamach. Jednak z powodzeniem będą służyć obojgu rodzicom.

Detektor tętna płodu

 / Fot. Katarzyna Piwecka, fotografia ciążowa PoznańMonitor płodu dostępny dla położnych i ginekologów można zakupić już w wersji "domowej". Dzięki niemu przyszli rodzice mogą słuchać bicia serca swojego maluszka jeszcze przed jego narodzeniem. Takie detektory posiadają nie tylko słuchawki dla obojga rodziców. Wyposażone są również w wyświetlacz LCD, na którym zobaczymy wartość tętna dziecka. Dzięki urządzeniu, przyszła mama może spokojnie, codziennie posłuchać bicia serduszka swojego maleństwa. Z pewnością będzie spokojniejsza, a dodatkowo będzie mogła cieszyć się z promiennych przeżyć ciąży i to w domowych warunkach.
Cena około 200 zł

Muzyczny gadżet dla kobiet w ciąży

Każda przyszła mama potrzebuje relaksu i spokoju. Jedną z możliwości odprężenia jest słuchanie ulubionej muzyki, która - jak wiadomo - łagodzi obyczaje. Ulubione rytmy nie tylko uspokoją przyszłą mamę. Dzięki przesyłanym przez powłoki brzuszne dźwiękom, muzyka może również pozytywnie wpłynąć na dzidziusia i ułatwić mu w przyszłości naukę mowy. Naukowcy twierdzą, że muzyka nie może zaszkodzić dziecku, a wręcz przeciwnie - doskonale wpłynie na rozwój płodu. Mówi się również, że rytmy jakich słucha przyszła mama, doskonale są przez dziecko rozpoznawalne już od 20. tygodnia ciąży. Dzięki słuchaniu muzyki jeszcze w życiu płodowym, dzieci szybciej zaczynają mówić, lepiej się rozwijają i lepiej słyszą.

Jak w wygodny sposób przekazać dziecku nasze ulubione rytmy? Wystarczy zakupić muzyczny gadżet dla kobiet w ciąży. Dzięki niemu przyszła mama nie będzie musiała przykładać do brzucha ogromnych głośników. Taki muzyczny pas zakłada się bezpośrednio na brzuszek. Wszyto w niego głośnik, z możliwością regulacji natężenia dźwięku. Do przekazania pozytywnych tonów maluchowi może posłużyć odtwarzacz mp3, albo telefon.
Cena około 130 dolarów

Stymulator łagodzący bóle porodowe

Ból porodowy jest zupełnie naturalny i towarzyszy każdej rodzącej kobiecie. Każdy z nas ma różny próg bólu. Duża część rodzących mówi, że ból podczas porodu był najsilniejszym bólem w jej życiu. Szkoły rodzenia i położne uczą jak go złagodzić - ciepła kąpiel, masaż i prawidłowe oddychanie, to tylko kilka z technik zmniejszania bólu. Istnieje również urządzenie, które pomaga zniwelować te - często nieprzyjemne - doznania.

Stymulator łagodzący bóle porodowe to urządzenie z elektrodami, które przyczepia się do pleców rodzącej - mniej więcej w okolicy lędźwiowej. Łagodne impulsy elektryczne, dzięki przechodzeniu do nerwów podskórnych, produkują tzw. endorfiny, czyli naturalne środki znieczulające. Urządzenie wyposażone jest w pilot, dzięki któremu kobieta sama może kontrolować natężenie prądu. Stymulator oczywiście nie likwiduje całkowicie bólu. Działa jedynie na początku. Mimo wszystko, dzięki temu, mama będzie miała więcej siły fizycznej i psychicznej w drugiej, wymagającej więcej wysiłku, fazie porodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Aneta Czochara
  • Aneta Czochara
  • 07.02.2011 22:36

Gadżety to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy rodzicom ciężko przychodzi macierzyństwo. Wiem, że wiele rodziców odchodzi od zmysłów gdy dziecko płacze całą noc, chociaż i bez gadżetów da się obejść. Ale czasem chyba lepiej poddać się gadżetom niż męczyć siebie i swojego maluszka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ciąża i macierzyństwo są najwspanialszym doświadczeniem nie tylko dla przyszłej mamy. Również ojciec dziecka może w jednakowy sposób odczuwać ten wyjątkowy stan.

Oby tak było. Niestety jest dużo do zrobienia: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł ciekawie zapisany symbolami obecnych czasów, ale żaden gadżet nie zastąpi natury:
"Natura jest zawsze mądrzejsza od ludzkich pomysłów."
/Antoni Kępiński/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ada
  • Ada
  • 04.02.2011 17:56

Witaj Ludziku, zgadzam się z Tobą. Chyba lepiej żeby rodzicie wspomogli się takim urządzeniem niż zostawili dziecko na wypłakanie się, albo rwali sobie włosy z głowy. Są dzieci które mało płaczą i mają małe wymagania. Mojego brata córka za to wiecznie płakała, a wszyscy chodzili jak podminowani, nikt z nią nie chciał zostać jak młodzi mieli plan wybrać się do kina. Myślę że nie powinniśmy oceniać rodziców jeżeli nie jesteśmy w ich butach. Każdy ma prawo do pomocy, macierzyństwo ma być piękne, a nie droga przez mękę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witaj Ludziku
  • Witaj Ludziku
  • 04.02.2011 16:12

Moje uczucia co do elektronicznych pomocy są wciąż mieszane.
Z jednej strony lepiej, żeby używali ich świadomi rodzice, którzy wyczuwają granice pomiędzy WSPARCIEM ich umiejętności rodzicielskich a zastępowanie urządzeniem własnych obserwacji na temat swojego dziecka.
Z drugiej strony często mamy w nowej roli są niepewne, pełne obaw i mimo starań nie potrafią wydobyć z głębi siebie instynktów macierzyńskich. Jeśli wsparcie się urządzeniem, np. analizatorem płaczu dziecka ma je podbudować i pomóc w poczuciu się pewniejszym rodzicem, to czemu nie? Ważne, żeby odstawić "zabawki" w odpowiednim momencie. A dla tych , którzy mają więcej czasu polecam warsztaty rodzicielskie, spotkania w kręgach mam itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.02.2011 15:49

Elektroniczne gadżety skojarzyły mi się z wibratorami nie wiem czy mogą wspierać macierzyństwo, chyba nie, skoro sa namiastką seksu, choć z drugiej strony....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.