Facebook Google+ Twitter

Czy Euro 2012 przyniesie rozkwit prostytucji dzieci i młodzieży?

Co czwarty nastolatek zna osobę, która brała pieniądze za usługi seksualne, w ciągu ostatniego roku – wynika z badań Fundacji Dzieci Niczyje. We wtorek ruszyła kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci na Euro 2012.

Kampania przeciwko komercyjnemu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i młodzieży będzie miała na celu ochronę młodzieży w wieku 13-18 lat. To nie tylko problem handlu dziećmi, ale także prostytucja ukryta, sponsoring. - Mam nadzieję, że dzięki tej akcji uda się uratować przynajmniej część dzieci - powiedział naczelnik Wydziału Wspierania Rozwoju Dziecka i Edukacji Przedszkolnej w Ministerstwie Edukacji Narodowej Aleksander Tynelski.

Głównym celem kampanii będzie poinformowanie potencjalnych sprawców o konsekwencjach prawnych w Polsce, zwiększenie wiedzy osób pracujących z dziećmi oraz profilaktyka wobec młodych osób.

W tym celu przygotowano ulotki w formie kart do gry oraz plakaty w języku polskim i angielskim. Fundacja będzie organizować także gry edukacyjne i zajęcia modułowe. W pierwszych warsztatach wzięło udział ponad 100 osób, m.in. nauczyciele, policjanci.

Według badań przeprowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje, problem wykorzystywania seksualnego dzieci jest bardzo poważny. Ponad 25 proc. osób z grupy 15-18 lat przyznało, że zna przynajmniej 1 osobę, która czerpała zyski z seksu w przeciągu ostatniego roku.

Chęć posiadania modnych ubrań, kosmetyków i gadżetów to główne motywy skłaniające młode osoby do czerpania korzyści z usług seksualnych.

Działania w ramach zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012 wymagają szerokiego spojrzenia - to nie tylko porządek publiczny na ulicach, czy stadionach. - Musimy dbać także o najmłodszych, którzy również mogą paść ofiarami przestępstw - powiedział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Zdaniem Tynelskiego podczas imprez takich jak Euro 2012 istnieje zagrożenie zwiększenia popytu na usługi seksualne

Wojewoda mazowiecki przeznaczył kwotę 100 tys. zł. na organizację kampanii.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Znawca
  • Znawca
  • 16.11.2011 14:27

Panie z organizacji Femen staraja sie zwrocic uwage na problem prostytucji w czasie Euro 2012, wiec nie rozumiem waszego zdziwienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwny ten artykuł. Przecież w tak bogobojnym katolickim kraju tego typu sprawy w ogóle nie istnieją. To tylko wrogie nam siły rozpowszechniają takie paskudne pogłoski... (Sarkazm).
A ta pani na zdjęciu to przecież jest Ukrainka z grupy Femen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pravy
  • pravy
  • 16.11.2011 13:01

tym bardziej, że jest w Paryżewie

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 16.11.2011 12:32

Co ma wspólnego zdjęcie feministki z treścią artykułu? Ona bez wątpienia jest pełnoletnia i może dysponować swoim tyłkiem jak jej się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.