Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24131 miejsce

Czy Europie zagraża nowy Hitler i czy jest nim Marian Kotleba?

Kolejne zwycięstwo wyborcze polityka z kręgu "skrajnej prawicy" sprawiło, że znów podniósł się krzyk tych, co ujrzeli widmo Hitlera krążące nad Europą. Czy nie byłoby lepiej, gdyby przyjrzeli się własnym błędom? Na słowackim przykładzie...

M. Kotleba w stroju, w jakim najczęściej można go zobaczyć. Portal miasta Koszyce. / Fot. nieznany„Hitler był jednym z największych wodzów jacy kiedykolwiek pojawili się na tym świecie. Dzięki nazizmowi Niemcy odbiły się od dna i osiągnęły fantastyczny wprost postęp tak w dziedzinie rozwoju materialnego jak ideologicznego. Zepsuta i nie dbająca o nic młodzież stała się pożyteczną częścią tamtejszego społeczeństwa. W Niemczech ustanowiono wzorowy sposób rządzenia, wymiar sprawiedliwości godny tej nazwy i przywrócono porządek publiczny oraz bezpieczeństwo. Hitler znał się na muzyce i malował piękne obrazy. To nie była banda łotrów. Oni raczej doszli do władzy wykorzystawszy łotrów i homoseksualistów.”

Będziecie zszokowani, Drodzy Czytelnicy, dowiadując się kto i gdzie wypowiedział te słowa. O tym jednak nieco dalej. Na razie wyjaśnię, że nie wypowiedział ich główny bohater tego artykułu. Najpierw to i owo o społeczno-politycznej sytuacji naszych południowych sąsiadów.

Premier Robert Fico wobec światowego kryzysu finansowegoSwego czasu obecny szef rządu Słowacji i jego partia też byli piętnowani jako rzekomi wrogowie demokracji, faszyzujący populiści itd. Piętnowani głównie za to, że mówili szczerze i bez niedomówień o ogromnych problemach swojego kraju, z masowym, trwałym bezrobociem na czele. Piętnowani głównie przez rządzące wówczas partie liberalne i socjaldemokratyczne, obawiające się konkurenta do władzy. Od tego czasu na Słowacji wiele się zmieniło. Smer (po słowacku: samoobrona) i Słowacka Partia Narodowa, przejąwszy rządy, przygotowali warunki do odbudowy przemysłu. Nad pięknym, modrym Dunajem powstały filie koreańskich i japońskich fabryk samochodów, części samochodowych oraz elektroniki użytkowej. Katastrofalne bezrobocie znacznie zmalało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Przed chwilą opublikowałem ten artykuł w moim autorskim tłumaczeniu na niemiecki, za pośrednictwem wolnej trybuny szwajcarskiej:

http://www.news4press.com/Meldung_792249.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając do jednego z dwóch głównych tematów tego artykułu. Skala problemu:

link

Coś strasznego! Obawiam się, że jest to (w perspektywie najbliższego pokolenia) najgroźniejszy problem tuż u granic naszego kraju, obok groźby islamizacji Niemiec. Natomiast opinia publiczna w Polsce nie zdaje sobie z tego sprawy, boi się Rosji itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jedna, ważna rzecz... Nie zgadzam się z poglądami ujemnie oceniającymi rolę narodu żydowskiego w dzisiejszym świecie, bez jakiegoś różnicowania. W Izraelu też szaleje bezrobocie, a zwykli obywatele mają dość polityki własnego rządu, w tym m. in. akcji przeciw reżimowi Assada, mogących doprowadzić do przejęcia władzy w Damaszku przez islamistów. Tymczasem zdrowy rozsądek podpowiada Izraelczykom, że lepszy jest diabeł, którego znasz i który na starość stał się obliczalny. Podobnie odnośnie diaspory w Europie mniejszości żydowskie mają więcej do zyskania na porządku, stałych i zgodnych ze zdrowym rozumem regułach gry itd. niż na permanentnej rewolucji lewackiej w UE i katastrofie gospodarczej. Jednak polityczny obóz żydowski jest podzielony, a znaczną rolę w nim odgrywają ludzie myślący podobnie jak Herbert Marcuse.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Na miejscu sprawujących obecnie władzę w eurokołchozie, w jaki zamieniono (skądinąd w zasadzie nadzwyczaj pożyteczną) wspólnotę europejską przypomniałbym sobie cesarza Franciszka Józefa, który odniósł największe zwycięstwo w dziejach Habsburgów, pokonawszy siebie samego i własną biurokrację, wprowadzając monarchię konstytucyjną. Wycgowany w przekonaniu o świętości i nietykalności monarchii absolutnej pod koniec życia stanął na czele ruchu na rzecz radykalnych przemian demokratycznych. Zarazem jednak sprytnie wzmacniał partie konserwatywne i monarchistyczne, których sposób myślenia nadawał ton w polityce nawet gdy przewagę w parlamentach zaczęli osiągać ludowcy i panslawiści.

Jeżeli jednak obecni przywódcy całego kramu ze stolicą w Brukseli mają zamiar utrzymywać się u władzy unikając zasadniczych ustępstw jak ognia aż wreszcie wymusi je zbuntowany lud, czyli pójść drogą Ludwika XVI i Mikołaja II, to... Oni tam chyba wierzą niczym w świętość w pisma Marcusego, który uznał, że po roku 1945 żadne nagłe rewolucje nie są już możliwe. Nie dożył, biedaczek, roku 1989 w Rumunii, 1991 w Moskwie, 2004 w Kijowie itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absurd goni absurd. Nie można nazwać pasożytami mniejszości etnicznej która rzeczywiście wiedzie pasożytniczy tryb życia? Jak widać po wynikach wyborów Słowacy zgadzają się z taką opinią. W Polsce też spotkałaby się z ciepłym przyjęciem. Skoro sami nie chcą się przystosować do cywilizowanego życia, w którym żeby coś mieć, trzeba na to zapracować, to najlepiej odciąć im całą pomoc finansową i ich do tego zmusić.
Co do Żydów są ostatnią nacją która powinna mówić cokolwiek o neonazizmie. Ich hipokryzja osiągnęła apogeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

7+5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst kasandryczny, ale ja też widzę europejskie sprawy podobnie.
Tym, co wierzą w UE, jak w świętość - radzę żeby zapoznali się szczegółowo ze strukturą naszej wytwórczości oraz własności, to może przejrzą na oczy trochę wcześniej niż pozostali, którzy odczują to dopiero na własnej skórze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.