Facebook Google+ Twitter

Czy Evensen wróci na skocznię?

To, co wydawało się już niemożliwe, może jednak nastąpić. Rekordzista świata w długości lotu, Johan Remen Evensen, nie wyklucza wznowienia kariery. „Marzę o powrocie” - mówi Norweg, cytowany przez serwis dagbladet.no.

Poniedziałek, 20 lutego. Konferencja prasowa z udziałem trenera reprezentacji Norwegii, Alexandra Stoeckla, podczas której szkoleniowiec zamierza podać nazwiska zawodników powołanych na zbliżające się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Obok Austriaka siedzi Evensen - pretendent do tytułu, który jednak w tamtym sezonie nie miał za sobą udanych startów. Mimo to, dziennikarze zgromadzeni w sali konferencyjnej liczą na to, że utalentowany lotnik z Alsvågu nie zapomniał, jak ujarzmia się największego mamuta na świecie. Są niemal pewni, że 26-latek na czempionacie tanio skóry nie sprzeda.

„Odchodzę”


Jednak tego, co za chwilę oświadczy Evensen, mało kto się spodziewał. Jego słowa są poważnym ciosem dla norweskich skoków. Okazuje się, że Wikingowie, obok Andersa Jacobsena, który postanowił zawiesić narty na kołku rok wcześniej, tracą kolejną perłę w norweskiej koronie narciarstwa klasycznego.

- Spełniłem moje marzenie, aby ustanowić rekord świata w długości skoku i wygrać medal olimpijski, o którym marzyłem odkąd miałem osiem lat. Teraz postanowiłem zrezygnować z dalszej kariery - powiedział Johan, cytowany przez skoki.pl.

Rzadko się zdarza, by jakikolwiek zawodnik, bez względu na to, jaką dyscyplinę sportu uprawia, podzielił się tą smutną informacją z mediami zaledwie kilka dni przed najważniejszą imprezą sezonu. Imprezą, która miała rozegrać się na szczególnym dla danego sportowca obiekcie. To właśnie w Vikersund Evensen doleciał do punktu na zeskoku, gdzie jeszcze nikt nie zdołał przyklepać go nartami po wylądowaniu. 239 metrów Bjoerna Einara Romoerena sprzed, wtedy, sześciu lat (Planica) już nie wywierało tak ogromnego wrażenia na sympatykach latania na deskach. Od 11 lutego 2011 roku nowym nieoficjalnym rekordem świata było 246,5 metra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.