Facebook Google+ Twitter

Czy Fabiański powinien odchodzić z Legii do Watford?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-29 16:07

Odejście Fabiańskiego, jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia przyniosłoby Legii o wiele wiecej strat niż rzeczywistych korzyści.

Łukasz Fabiański. Fot. Wojtek Wilczyński/Słowo Polskie Gazeta WrocławskaOdejście Łukasza Fabiańskiego z Legii do angielskiego Watford nie jest najlepszym rozwiązaniem ani dla piłkarza ani dla samego klubu. Zespół pracowicie gromadzi punkty i zbliża sie do pozycji lidera ekstraklasy, nie posiada jednak utalentowanego bramkarza, który byłby solidnym filarem drużyny.

Czy to aby najlepsze wyjście dla Fabiańskiego?

Przejście do Watford nie jest dla Fabiańskiego najlepszym wyjściem. Znając los polskich piłkarzy za granicą, można się spodziewać, że Fabiański skończy na pozycji rezerwowego bramkarza, a nawet jeśli będzie wybiegał na boisko, to w meczach mało ważnych.

Zespół Watford prawdopodobnie, w związku ze słabymi występami, opuści w tym sezonie angielską Premier League. Nasuwa sie pytanie, czy słaby zespół angielski jest odpowiedni dla młodego, rozwijającego się bramkarza, który bądź co bądź pojechał na niemiecki Mundial. Może się okazać, że Legia sprzedając Fabiańskiego do Anglii, wyśle go na wygnanie z którego ciężko będzie mu powrócić.

Odejście Fabiańskiego powinno być dla Legii ostatecznością

Jeśli Łukasz Fabiański podczas najbliższego okresu transferowego opuści Warszawę i poleci na Wyspy, to w Legii pozostanie jedynie Jan Mucha, a jego zmiennika zostanie mianowany bramkarz rezerw, Maciej Gostomski. Czy jest to najlepsze wyjście dla klubu? Gostomski ma w tej chwili osiemnaście lat, dorobił się już znakomitej opinii wśród trenerów, jednakże czy jego przejście do głównej drużyny nie zdemoralizuje go i nie osłabi jego motywacji do gry?

Innym wyjściem dla klubu jest pozyskanie nowego bramkarza. Zastanowić się jednak trzeba czy takie ruch nie pozbawia sensu całego zabiegu sprzedaży Fabiańskiego? Po co sprzedawać młodego, utalentowanego bramkarza i kupować na jego miejsce nowego? Fabiański w razie urazu Jana Muchy jest jego pewnym zmiennikiem. Trenerzy znają jego możliwości. Nowy zawodnik wymaga zaś od trenerów pracy i wzmożonej obserwacji na treningach.

Wyjazd na Wyspy rzeczywiście może być szansą na pokazanie się w wielkim świecie piłkarskim, jednak moment na takie szanse nie jest odpowiedni dla Legii. Jan Mucha i Łukasz Fabiański rywalizują ze sobą o miejsce w pierwszym składzie Legii, co ma też wpływ na postawę obu bramkarzy.

Brak jednego z nich, brak rywalizacji może zachwiać formą obu. Najlepszym wyjściem byłoby zachowanie Fabiańskiego w Legii na jeszcze jeden bądź dwa sezony.

Wspomnianemu już młodemu Gostomskiemu pozwoliłoby to na przygotowanie się do roli pierwszego bądź rezerwowego bramkarza Legii - jednego z największych klubów w Polsce.

Natomiast sam Fabiański otrzyma szanse gry w przyszłorocznej edycji Pucharu UEFA (oczywiście zakładając, że Legia Warszawa się do nich dostanie) i wypromowania swojego nazwiska na europejskich stadionach. Legia zaś będzie miała czas na przygotowanie zastępstwa dla Łukasza Fabiańskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wiem jak wrażenia innych, ale mi się wydaje że więcej strat z odejścia Fabiańskiego będzie miała Legia niż on sam.
Nie jestem ekspertem od piłki nożnej, ale na Wyspach Brytyjskich biznes transferowy jest o wiele bardziej rozwinięty i o ile Fabiański będzie grał dobre mecze to sprawni "scouci" wysyłani przez trenerów i menedżerów go znajdą i ściągną do odpowiedniego klubu.

Natomiast Legia jak wynika z tekstu może stracić na transferze więcej (i tak mi się wydaje), że Tomek jest gorącym zwolennikiem i sympatykiem klubu z Łazienkowskiej :) stąd całkiem logiczne, że w interesie swoim, klubu i kibiców chciałby naszego reprezentanta Polski zatrzymać w kraju :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.