Facebook Google+ Twitter

Czy Facebook ma szansę zastąpić SMS-y?

Facebook poinformował, że podejmie współpracę z operatorami telefonii komórkowej. Czy nowe oferty sprawią, że zamiast wysyłać SMS-y będziemy częściej korzystać z Facebooka, aby wysłać krótką wiadomość?

W ubiegłym roku statystyczny Polak wysłał ponad 1000 wiadomości SMS. / Fot. John Karakatsanis, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:HTC_Trophy_smartphone.jpg?uselang=plPodczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, Facebook poinformował, że zamierza podjąć współpracę z 18 sieciami komórkowymi w 14 krajach. Abonenci otrzymają zniżki na transfer danych przy korzystaniu z Facebook Messengera lub bezpłatny dostęp do aplikacji. Na liście nie znalazł się żaden z polskich operatorów. Czy sprawi to, że kontaktując się ze znajomymi częściej będziemy korzystać z aplikacji mobilnych niż wysyłać smsy?

Jak wynika z badania „Komunikacja SMS w Polsce 2012” przeprowadzonego przez Platformę SerwerSMS.pl, Facebook Messenger nie stanowi zagrożenia dla liczby wysyłanych SMS-ów. Użytkownicy smartfonów pomimo dostępu do mobilnych narzędzi komunikacyjnych takich jak Facebook czy Gadu-Gadu, wciąż wolą wysłać tradycyjne smsy.

Serwis CHIP, informuje, że Polacy chętnie wysyłają smsy, gdyż nadal boją się wysokiego rachunku za korzystanie z Internetu w telefonie. Nie wszyscy posiadają lub umieją w pełni wykorzystać potencjał smartfonów. "„Silna pozycja SMS-ów w Polsce i innych krajach bierze się z prostoty rozwiązania, które jest skuteczne i umożliwia szybkie przekazanie informacji. 160 znaków, które użytkownik ma do dyspozycji pozwala na zwięzłe i czytelne sformułowanie myśli, co wpływa pozytywnie na jakość komunikacji.” - komentuje Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl.

Liczba wysłanych smsów w Polsce z roku na rok jest coraz większa. Jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej, w 2011 roku Polacy wysłali 52 miliardy SMS-ów. W ubiegłym roku statystyczny Polak wysłał ponad 1000 wiadomości SMS.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Proces na pewno będzie trwał przez długi czas. Pytanie, czy facebook tak długo się utrzyma ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.