Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28562 miejsce

Czy film z podtekstem erotycznym uratuje lasy?

Niemiecki Greenpeace zachęca młodych ludzi do filmowania i fotografowania przyrody w sposób odważny i niestandardowy. Z najlepszych filmów powstanie jeden, który zostanie wykorzystany w kampanii proekologicznej.

Lasy potrzebują miłości, namiętności, ... / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Dr%C3%A1tenick%C3%A1_jeskyn%C4%9B.jpgAkcja niemieckiego oddziału Greenpeace jest odezwą na przesunięcie ostatecznego terminu głosowania Komisji Europejskiej w sprawie przeciwdziałania nielegalnej wycince lasów na wrzesień.

Niemiecki oddział Greenpeace mobilizuje wszystkich, dla których lasy nie są obojętne: "Chcemy mieć pewność, że komisarze nie zapomną o tej kwestii w trakcie swoich urlopów. Wasza pomoc jest nam do tego niezbędna" - można przeczytać na ich stronie.

Działacze Greenpeace zachęcają młodych ludzi do filmowania i fotografowania przyrody, ale w sposób odważny i niestandardowy. Zainteresowanie młodzieży przyrodą i jej ochroną ma wzbudzić nakręcony przez organizację filmik. O wzbudzającym ciekawość, z podtekstami erotycznymi filmiku Wiadomosci24.pl już informowały. Kto nie miał okazji go widzieć może zajrzeć tutaj.
"Lasy potrzebują miłości, namiętności, pocałunków i utulenia" - przekonują organizatorzy.

Niewątpliwie nielegalna wycinka lasów pociąga za sobą wiele zniszczeń, przyczynia się do zmian klimatycznych (zwiększenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery), erozji gleb i wyginięcia niektórych gatunków zwierząt i roślin.

Czy w lasach zaroi się od prezerwatyw?

- Reklamówka niemieckiego biura Greenpeace jest według mnie bardzo kreatywnym pomysłem - mówi rzecznik prasowy Greenpeace Polska Jacek Winiarek dla Wiadomosci24.pl. - Oczywiście zawsze znajdą się ludzie na tyle pruderyjni, żeby każdy element erotyczny w reklamie uznać za naruszenie tabu - dodaje.

Studentka Ania po obejrzanym filmie trochę żartobliwie mówi, że dzięki niemu w lasach zaroi się od prezerwatyw. Jej zdaniem kampania ,,Forest Love'' przyniesie odwrotne skutki, niż oczekują tego organizatorzy.

Według Stefanii Najsarek, autorki Wiadomosci24.pl filmik pod powierzchnią niejakiej frywolności, kryje głębszą treść. Mówi, że roślinność, drzewa nie są martwymi patykami i kołkami. - Żyją, czują i należy im pomagać chroniąc przed zagrożeniami zindustrializowanego świata i ludźmi goniącymi za mamoną bez względu na sposoby jej pozyskiwania - kwituje.

Ania Gniadek, studentka politologii z Warszawy o całej akcji włącznie z filmikiem mówi: - O ile popieram ochronę środowiska, o tyle dziwię się, że Greenpeace musi używać tak podrzędnych chwytów.

Jackowi Winiarkowi nie wydaje się jednak, by w tym wypadku zostały przekroczone granice szeroko pojętej moralności. - Na pewno nie bardziej niż w dziesiątkach reklam bielizny czy kosmetyków, które codziennie epatują nas nagością z billboardów w całej Polsce - mówi.

Przypomina o tym, że reklama ta ma zwrócić uwagę na poważny problem destrukcji lasów. - O ile wiem, spełnia tę funkcję dobrze i to jest najważniejsze. Jeśli kogokolwiek razi, zawsze można zmienić kanał telewizyjny czy stronę internetową. Na tym polega wolność wyboru - komentuje kampanię ,,Forest Love'' i filmik jej towarzyszący Winiarek.

Kontrowersje wokół filmiku

Kampania oceniana jest bardzo różnie. Pozytywne opinie przeplatają się z tymi negatywnymi.

Po obejrzeniu filmiku Marta Szloser, pisząca dla Wiadomosci24 ocenia go jako świetny. Żartuje nawet, że zachęcił ją do pójścia do lasu. - Zapewne jest odbierany różnie, ale myślę, że młodych ludzi zachęci do umiłowania w lasach - komentuje Marta.

Z kolei Ewa Krzysiak, autorka tekstów dla Wiadomosci24 napisała, że skojarzenia w filmie są fajne, ale nie zwracają uwagi na ochronę środowiska. Nie przeczy, że jest głębszy sens. - Po pierwszych skojarzeniach widać i głębię - pisze. - A przyrodę jak najbardziej należy chronić przed nami samymi, bo "dzięki" nam - ludziom ona umiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

interesujące ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.