Facebook Google+ Twitter

Czy finał The Tall Ships Races przybliży Szczecin do ESK 2016?

Szczecin jest jednym z polskich miast (oprócz Warszawy, Poznania, Gdańska, Łodzi, Torunia i Lublina) - kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. W 2013 r. ponownie zorganizuje finał zlotu wielkich żaglowców The Ships Races.

Finał zlotu wielkich żaglowców The Tall Ships Races 2007 r / Fot. Wincenty SadowskiZarząd miasta Szczecina oprócz opracowania wstępnego projektu i zarysu przygotowań oraz imprez mających przybliżyć miasto do tego tytułu, dotychczas niewiele zrobił. Wybrano tylko hymn festiwalowy Szczecina, udało się zdobyć nagrodę Złoty Format i 100 tys. zł za wydarzenie promocyjne dla Zlotu Żaglowców na II festiwalu Promocji Miast I Regionów w Warszawie. I właśnie, nieświadomie czy świadomie, wpadła następna gratka dla Szczecina - ponowna organizacja finału zlotu wielkich żaglowców The Ships Races w 2013 r.

W zamian za sponsorowanie regat The Tall Ships Races, Szczecin (7 milionów wydanych w ciągu najbliższych czterech lat) wynegocjował m.in. umieszczenie nazwy miasta w logo imprezy (będzie mogło zajmować 50 proc. jego powierzchni), promocję w oficjalnych materiałach organizacji i na imprezach organizowanych przez Sail Training International. Dodatkowo Szczecin we wszystkich portach, do których zawiną żaglowce, będzie uczestniczył w konferencjach prasowych, będzie miał własne stoisko promocyjne. Przedstawiciele miasta będą uczestniczyć w ceremoniach wręczania nagród. Dodatkowo miasto będzie mogło organizować VIP-owskie rejsy dla swoich gości.

To wspaniała reklama dla Szczecina. Cała Europa dowie się, że istnieje taki port jak Szczecin i że miasto stać na sponsorowanie tak prestiżowej imprezy jak The Tall Ships Races. Sądząc po sukcesie finału The Tall Ships Races 2007, który również odbył się w Szczecinie, miasto zdobyło wspaniałą imprezę, która może przybliżyć go do zdobycia zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Obserwując zainteresowanie Szczecinem na hiszpańskim forum (www.candidatecites.com) można zacząć wierzyć w sukces tego miasta w walce o zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Poniżej wyniki głosowania na poszczególne miasta na hiszpańskim forum:

Szczecin – 45,79 proc. (704.943 głosy)
Łódź – 45,19 proc. 695.845 głosów)
Lublin – 6,96 proc. (107.158 głosów)
Poznań - 0,67 proc. (10.274 głosów)
Gdańsk - 0,5 proc. (7.664 głosy)
Toruń – 0,5 proc. (7,624 głosy)
Warszawa – 0,4 proc. (6.167 głosów)

Powitanie rosyjskich żaglowców - gigantów w Szczecinie
Jeden dzień na The Tall Ships' Races 2007
Po masztach błądzi nasz wzrok
Melville i Conrad - wielka literatura na Zlocie Żaglowców w Szczecinie
The Tall Ships' Races 2007 - program wydarzeń
The Tall Ships' Races 2007 - do Szczecina nadciąga żeglarskie święto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mnie również wydaje się, że miasto nie walczy o ESK. Tutaj powinno coś się dziać. Przykładem mógł być Szczecin Rock Festiwal. Co z tego, że pomysł był dobry skoro wykonanie mizerne? Samymi chęciami Szczecin nie dostanie tego tytułu. Myślę, że klęska stoczniowa też ma na to wpływ, ale w małym stopniu. To miasto powinno finansować imprezy, a nie liczyć tylko na prywatnych sponsorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczecin niestety nie ma szans - same regaty tu nie pomogą. Brakuje koncepcji marketingowej, miasto nie walczy o ESK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zmiany infrastrukturalne postępują wolno, jednostajnie do przodu. Jednak " klęska " stoczniowa może ten proces mocno osłabić. Wielka ilość zakładów w Zachodniopomorskim musi się przeorganizować a to niesie za sobą określone straty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.