Facebook Google+ Twitter

Czy firmie opłaca się przestrzegać prawa pracy?

Państwowa Inspekcja Pracy, już po raz kolejny zaprosiła pracodawców do udziału w projekcie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Laureaci konkursu to firmy, które szczególnie dbają o przestrzeganie prawa pracy. 8 października wręczono im dyplomy.

Organizatorem projektu jest Państwowa Inspekcja Pracy (PIP). Założeniem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminacji istniejących w ich zakładach zagrożeń. Nagroda jest ona uhonorowaniem działań firmy w obszarze realizowanej polityki przestrzegania prawa pracy i ochrony pracy zgodnej z wymaganiami PIP.

Pierwsze miejsce w kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników zajęła firma Eniro Polska Sp.z o.o. wydawca, m.in. Panoramy Firm.

Uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia dyplomów odbyła się w 8 października br. w Warszawie. Uczestniczył w niej Janusz Niedziółka, okręgowy inspektor pracy. Z jego rąk, pracodawcy wyróżniający się pod względem przestrzegania przepisów prawa pracy, odebrali dyplomy będące uhonorowaniem ich pracy.

Pozostali laureaci konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" to:

- w kategorii zakładów (do 50 zatrudnionych) I miejsce zajął Andrzej Pokusa - właściciel firmy LENAAL z Radomia, II miejsce Kazimierz Hondra – prezes zarządu „FABA” S.A. w Baboszewie, pow. płoński, III miejsce - Tomasz Nemeth - dyrektor generalny/v-ce prezes Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim.

Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy pracodawcami na podstawie których można wyciągnąć wnioski, że przestrzeganie prawa pracy i dbałość o pracowników są dla firmy opłacalne. Każda firm boryka się z innymi problemami, ale dla wszystkich ważna jest prawidłowa komunikacja pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Jest ona jednocześnie podstawą i gwarancją lojalności osób zatrudnionych, ich motywacji i właściwego wykonywania obowiązków.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza, że jest ono przyznawane przez najwyższy urząd kontroli przestrzegania prawa pracy, jakim jest Państwowa Inspekcja Pracy, podlegająca bezpośrednio Radzie Ochrony Pracy w Sejmie RP. Mamy powody do dumy, ponieważ tytuł ,,Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" potwierdza, że jesteśmy rzetelnym pracodawcą, w pełni respektującym prawo pracy i dbającym o interesy pracownika - mówi Anna Strutyńska, Dyrektor ds. Personalnych w Eniro Polska.

Konkurs odbywał się na szczeblach okręgowych inspektoratów pracy. Organizatorem konkursu byli okręgowi inspektorzy pracy, którzy powołali okręgowe komisje konkursowe.

Ponadto zostało podjęta decyzja o nominowaniu panów Jarosława Zdrojewskiego i Andrzeja Pokusa do udziału w drugim etapie Konkursu „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” na szczeblu Głównego Inspektoratu Pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwię się, że Firma Eniro Polska wygrywa w rankingu PIP, ponieważ zdarza się, że nie dba Ona o interesy pracowników. Wiem, że są przypadki, iż jeśli pracownik nie sprzeda reklamy w danym dniu - nie może wyjść do domu, tylko za karę "ćwiczy" po pracy umiejętności sprzedażowe. Jest to niby "szkolenie", ale powodujące, że pracownik jest straszony nim od rana, jeśli nic nie wciśnie klientowi i wyjdzie z pracy o ok. 45-60 min. później. Nie jest to motywujące, niczego nie uczy, a tylko uwłacza godności pracownika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.