Facebook Google+ Twitter

Czy Franciszek Smuda popełnił błąd?

Na dwie kolejki przed końcem sezonu ligowego w Polsce, trener reprezentacji narodowej podał tzw. szeroki skład na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Czy aby nie odrobinę za wcześnie?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW środę 2 maja selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, ogłosił tzw. szeroki skład reprezentacji Polski na Euro 2012. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, wszak turniej zbliża się wielkimi krokami, gdyby nie fakt, iż miało to miejsce na dwie kolejki przed końcem sezonu ligowego w Polsce. Oczywiście poziom naszej rodzimej Ekstraklasy powoduje, że najcudowniej byłoby, gdyby 100 proc. składu reprezentacji Polski w piłce nożnej stanowili gracze, którzy na co dzień występują w najznakomitszych ligach Europy. Niestety, bolesna prawda jest taka, że poza kilkoma wyjątkami, nie mamy klasowych piłkarzy, którzy radziliby sobie w najsilniejszych ligach zachodnich. Dlatego właśnie jest koniecznością, aby skład reprezentacji był uzupełniany graczami z naszej ekstraklasy.

Aktualna forma


Z piłkarskiego punktu widzenia, dobrze by było, żeby piłkarze wyselekcjonowani przez pana Franciszka stanowili zespół ludzi będących obecnie, czyli na klika tygodni przed imprezą, w stabilnej, wysokiej formie. No tak, ktoś powie, ale zaraz, przecież to zaledwie dwie kolejki, to jest naprawdę niewiele. No niekoniecznie. Akurat te dwie-trzy końcowe kolejki zwykle świetnie obnażają słabości walczących drużyn i pokazują kto w lidze ma dobrą dyspozycję na koniec wyczerpującego sezonu. Wskazują też, kto potrafi mentalnie unieść presję wyniku w walce o mistrzowskie cele. Cóż więc stało na przeszkodzie, by poczekać jeszcze moment i rzetelnie tę formę ocenić? Patrząc zaś na niektóre nazwiska w składzie obranej przez Smudę reprezentacji (Brożek, Boenisch, Matuszczyk, Kucharczyk), można odnieść wrażenie, że ta kadra została już ustalona wiele miesięcy temu, a aktualne zawirowania formy zawodników nie są szczególnie brane pod uwagę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.