Facebook Google+ Twitter

Czy gimnazjaliści boją się nowego roku szkolnego?

Dziś początek roku szkolnego 2012/2013. Uczniowie wracają do klas po dwóch miesiącach beztroskiego odpoczynku. Czekają na nich nowe wyzwania i znajomości. Czy młodzież obawia się zmian?

 / Fot. PAPJasiek z Gimnazjum nr 95 na warszawskim Ursynowie wypoczął na wakacjach w Hiszpanii. Mimo że dopiero zaczyna swoją gimnazjalną przygodę, nie stresuje się, bo połowa jego nowej klasy to znajomi z podstawówki.

Michał, jego szkolny kolega, który lubi bieganie, zacznie naukę w klasie sportowej. Zna tam tylko dwie osoby, ale zupełnie nie denerwuje się pójściem do nowej szkoły.

- Akurat wakacje były idealne, jeżeli chodzi o długość - stwierdził inny Michał z Gimnazjum nr 95. Przed nim egzamin gimnazjalny, ale chłopak zupełnie się nim nie przejmuje - w końcu to dopiero "w przyszłym roku".

- Trzeba będzie wcześniej wstawać - narzeka pierwszoklasistka, Weronika. - A ja się kładę dosyć późno, więc często się nie wysypiam.

Krzysiek z II klasy gimnazjum przyznaje: - Wakacji jak zwykle jest trochę za mało, ale kiedyś się muszą skończyć, niestety. W dobie internetu nawet tęsknota za kolegami i koleżankami nie pomaga w powrocie do szkoły, bo przyjaciele i tak utrzymują ze sobą stały kontakt, nawet jeśli nie spędzają lata w domu.

Jacek nie nudził się w wakacje - nauczył się, jak przetrwać w lesie przez miesiąc bez żadnej pomocy. Dzięki temu szkoła mu niestraszna. - Na razie książek jeszcze nie mam, ale jestem przygotowany na nowy rok - mówi gimnazjalista.

Odliczanie czas zacząć: do końca roku szkolnego zostało 299 dni!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.