Facebook Google+ Twitter

Czy gmina Skała utonie w śmieciach? Dowód ludzkiej bezmyślności

Skała - niewielkie gminne miasteczko z prężnie działającym "Stowarzyszeniem Przyjaciół Skały", które stworzyło kilka szlaków spacerowych. Można nimi dotrzeć do kilku przyrodniczych i historycznych zakamarków Ojcowa i Grodziska.

Ojców- Zamek / Fot. Fot.Robert CieślikJednym z takich miejsc jest Grodzisko, z maleńkim kościółkiem, gdzie uwielbianym proboszczem jest ks. Stanisław Langner będący jednocześni administratorem Diecezjalnego Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego im. Bł. Salomei. W ośrodku istnieje możliwość noclegu dla osób indywidualnych i grup do 40 osób. Ośrodek usytuowany jest nad Doliną Prądnika, gdzie cieszą piękne widoki, cisza i kontakt z naturą. Przy Ośrodku są boiska, miejsce na ognisko i teren rekreacyjny.

Latem wędrując po gminie Skała / Fot. Fot.Robert CieślikDo tego miejsca prowadzą cztery drogi, dwie z nich dobrze znane turystom i mieszkańcom. Jedna wiedzie po zboczu skały i właśnie tę drogę poprawili i zaopatrzyli w poręcze członkowie" SPS", tę wybierają turyści. Druga to asfaltowa droga biegnąca od ulic wylotowej na Wolbrom przez pola z pięknymi widokami na Ojcowski Park Narodowy i miasto Skałę. Tę drogę na spacery wybierają, rodzice z dziećmi w wózkach i na rowerkach, ludzie starsi oraz coraz liczniejsi biegacze uprawiający jogging. Niestety tegoroczna zima zrobiła i tutaj wiele zniszczeń w przydrożnym drzewostanie, ale myślę, że akurat z tym natura sobie małymi krokami poradzi.

Efekty 'wiosennych porządków" / Fot. Fot.margo_51@wp.plZnacznie gorzej dla spacerowiczów i dla przyrody będzie przebrnąć przez zwały śmieci, których nie szczędzą nam ludzie, właśnie rozbudzeni po jakże ciężkiej zimie. Wzięli się ostro do "wiosennych porządków" we własnych obejściach, nie zważając na cudze. Moje pytanie brzmi: Czy można w jakiś sposób zapobiec takim widokom, czy jest jakaś instytucja, która powinna się zająć karaniem ludzkiej bezmyślności? Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że to dopiero początek "wiosennych porządków".

Efekty pracy śmieciuchów / Fot. Fot.margo_51@wp.plRedakcja gazety internetowej http://kronikarz.org.pl/
zwróciła się z apelem do władz samorządowych, policji i mieszkańców gminy o wydanie zdecydowanej walki zaśmiecającym naszą przepiękną Małą Ojczyznę.

I znów śmieci. / Fot. Fot.margo_51@wp.plNajlepiej podrzucić sąsiadowi. / Fot. Fot.margo_51@wp.plPrzykre ale prawdziwe. / Fot. Fot.margo_51@wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A ja Drogi Antosiu! Powiem! Musimy wrócić do - dobrego wychowywania. Aby tę "mentalność Troli" - kształtować. Wszelki dryl, nie pomoże!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 11:55

Należę do PZW i zanim rozpocznie się sezon połowu szczupaka 01 maja zbieramy się i robimy coś na wzór sprzątania świata... Powiem tyle, że pośród rodzimych wędkarzy kultura pozostawiania po sobie porządku na miejscu wędkowania wzrosła diametralnie. Na domiar tego, jak któryś z przyjezdnych chciałby pozostawić po sobie jakiś bałagan w postaci śmiecia, a widzi to któryś z miejscowych - reakcja jest błyskawiczna. Niestety nie zawsze i wszędzie tak jest. Każdy ucieka w miejsca ustronne, żeby zaznać ciszy,spokoju i pooddychać świeżym powietrzem, ale nie potrafi tego uszanować. Szkoda, że tak się dzieje, ale cóż mentalność "troli " jest jaka jest i tylko sukcesywne zwracanie im publicznej uwagi na takie zachowanie jest w stanie wyleczyć społeczeństwo z tego paskudnie cuchnącego nałogu....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie przyjeżdżają podziwiać piękno a zachowują się niepięknie. Może by tak zintensyfikował naukę poszanowania przyrody?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby ludzie dbali o czystośc, sprzyjałoby to naszemu lepszemu samopoczuciu. Ilekkroć wybieram się na spacer w ładne okolice zawsze napotykam na śmieci, które burzą mój dobry nastrój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co zauważyłam, to te urokliwe kupy cudzych śmieci upiększyły krajobraz w czwartek lub w piątek. Najwyraźniej wyszły spod śniegu,ale w obejściu śmieciarza który pomylił pojemnik na śmieci z poboczem drogi! Ciekawe czy wybierze się tą drogą z rodzinką na niedzielny spacer, a pogoda na spacer wymarzona....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinno być : Redakcja gazety internetowej http://kronikarz.org.pl/?strona=news&id=130 i lokalnego radia internetowego http://www.radioskala.info/news.php zwróciły się z apelem do władz samorządowych, policji i mieszkańców gminy o wydanie zdecydowanej walki zaśmiecającym naszą przepiękną Małą Ojczyznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niestety są wiosenne działania śmieciuchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie "piękne widoki" odsłania rozpuszczający się śnieg. I tak jest w wielu miejscach. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.