Facebook Google+ Twitter

Czy Google wykończy Facebooka?

We wrześniu 2011 r. na rynku serwisów społecznościowych pojawiła się nowa usługa Google Plus, postrzegana jako konkurent dla Facebooka. Czy wyprze starego giganta przyciągając ciekawymi nowościami?

Według gazeta.pl Google Plus spotkało się z nieoczekiwanym przez producenta zainteresowaniem. Komputerswiat.pl poinformował, że od września 2011 r. do stycznia bieżącego roku serwis zdobył zaufanie ponad 90 mln użytkowników. Do 800 mln użytkowników serwisu Zuckenberga droga daleka, ale szybkie tempo rozwoju Google może zagrozić FB.

Co oferuje nam Google Plus w ramach konkurencji?

Przede wszystkim wszystkie narzędzia Google są zintegrowane w jednym miejscu, możemy korzystać nawet z Picassa. Ponadto dzielimy znajomych na kręgi, co na Facebooku również jest możliwe, ale mało popularne. Na tym etapie, są to chyba główne różnice. Poza tym serwis jest bardzo podobny do starego weterana. Posiada tablicę, na którą możemy wrzucać zdjęcia, linki i swoje przemyślenia. Wszystko podlega oczywiście możliwości komentowania. Korzystanie z czatu czy tworzenie galerii również jest możliwe.

Jak oceniane jest Google Plus? Zdania są podzielone. Niektórzy są zachwyceni nowym pomysłem, inni twierdzą, że Facebook jest serwisem nie do pokonania. Ja osobiście sądzę, że im większy wybór "produktów" na rynku, tym lepiej, dlatego znajduję to jako celny strzał sieciowego giganta. Zobaczymy, jak się potoczą jego losy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.