Facebook Google+ Twitter

Czy Grecja zbankrutuje? "Ten tydzień będzie kluczowy"

Analitycy wskazują, że Grecja w tej chwili porusza się już po równi pochyłej. Chociaż rząd grecki mówi o kompromisie, nie można wykluczyć bankructwa. Grecja musi natychmiast spłacić odsetki od obligacji wartych 769 mln euro.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiJak informuje BiznesPolska.pl, komunikat biura prasowego greckiego premiera nie nastraja optymistycznie: "Ten tydzień będzie kluczowy, jeśli chodzi o wdrożenie decyzji unijnego szczytu z 21 lipca dotyczących dalszej pomocy dla Grecji, oraz o działania, które Grecja musi podjąć".

Rząd w Atenach potwierdza, że w tym tygodniu ważą się losy drugiego pakietu pomocowego dla Grecji. Właśnie mija termin spłaty odsetek obligacji, o wartości 769 mln euro. Unijni ministrowie finansów, na spotkaniu Ecofin we Wrocławiu w zeszłym tygodniu, opowiedzieli się, by decyzję o odblokowaniu tej części pomocy podjąć w październiku.

Sytuacja jest już tak napięta, że grecki premier Jeorjos Papandreu odwołał swoją roboczą wizytę w Nowym Jorku. Jak tłumaczy, wynika to z konieczności dopilnowania w Atenach decyzji dotyczących możliwego otrzymania przez Grecję kolejnej transzy pożyczki pomocowej.

Cytowany przez BiznesPolska.pl Peter Tchir, analityk TF Market Advisors, twierdzi że: „Żadna informacja ze spotkania Ecofin w Polsce, nie wygląda szczególnie dobrze. Nie ma zwyczajowego: wszystko w porządku, pracujemy wspólnie nad rozwiązaniami".

Francuski minister finansów Francois Baroin zapewnia, że w strefie euro nie bierze się pod uwagę niespłacania przez Grecję długu. Słowa te potwierdza szef MSZ Alain Juppe, który wyraził opinię, że Francja i Niemcy chcą utrzymać strefę euro, bo jej destabilizacja oznaczałaby upadek Europy.

Najważniejszą i priorytetową sprawą na tą chwilę wydaje się ścisła współpraca rządu greckiego z przedstawicielami tzw. trojki - Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Centralnego Banku Europejskiego i Komisji Europejskiej. Od tego raportu, przedstawionego przez trójkę, zależy odblokowania kolejnej, październikowej transzy środków na ratowanie Grecji przed bankructwem.

Opracowano na podstawie:
BiznesPolska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:21

,

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.