Facebook Google+ Twitter

Czy idealna dieta istnieje?

Dobra i skuteczna dieta nie musi zakładać restrykcyjnego trybiu życia, jedzenia 5-6 posiłków co 3 h. Coraz większą popularność zdobywaja diety związane z postem.

Sonda

Ile jesz posiłków dziennie?

 / Fot. mohylek Idealna dieta wg najbardziej popularnego schematu zakłada jedzenie małych 5-6 posiłków dziennie. Do takiego stylu życia zachęcają nas aktorzy, muzycy, celebryci. Czy jednak jest to niezbędne do tego, by zachować zdrową sylwetkę? Wydaje się, że taki rygor nie. Jedną z coraz bardziej popularnych alternatyw jest styl żywienia znany jako Intermittent fasting (okresowy post). W dużym uproszczeniu zakłada 8-godzinne okno, w którym spożywamy posiłki i 16-godzinny post.

Pytanie - co jeść? Bardzo popularną odpowiedzią jest znane hasło IIFYM - If It Fits Your Macros. Główne założenie polega na tym, by monitorować spożycie makroskładników - białka, węglowodanów i tłuszczy. "Jedz cokolwiek chcesz, aby pasowało do makro" - oznacza, że jeśli mamy ochotę na "śmieciowe jedzenie", tj. fastfoody, słodycze, to nie powinniśmy wyrzucać go całkowicie z naszego jadłospisu. Najważniejsza jest kontrola w liczeniu kcal i makroskładników. Mimo wszystko, dobra dieta nie obejdzie się bez mięsa, warzyw i owoców.

Pory dnia też nie mają zbyt większego znaczenia. Interesujące badanie wskazało, że Ci którzy jedzą duży posiłek z rana, wprawdzie zrzucili więcej kilogramów, niż Ci którzy jedli duży posiłek wieczorem, jednakże u grupy, która zjadła większy posiłek wieczorem, zaobserwowano mniejszy spadek masy mięśniowej. Poniżej przykład efektywności diety IF.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.