Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23536 miejsce

Czy imprezy integracyjne są firmom potrzebne?

Pewnie większość z nas miała przyjemność uczestniczyć w imprezie integracyjnej, organizowanej przez firmę, w której pracujemy. Czy oprócz fajnej zabawy owa impreza wniosła coś dobrego do codziennej pracy?

Paintball jest dobrym przykładem zespołowej gry integracyjnej / Fot. Ryszard KaliszWielu właścicieli firm zastanawia się nad celowością wydatków na imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Mają ku temu powody, gdyż koszty nie są wcale małe, a o realnych korzyściach mało kto informuje - raczej mamy tu do czynienia ze zwykłą marketingową paplaniną. Jeżeli jednak przyjrzymy się, jak wyglądają takie imprezy obecnie, nie trudno dostrzec potencjalne korzyści, które mogą wyniknąć z takiego wydarzenia.

Współczesny rynek imprez integracyjnych w Polsce powoli się zapełnia, a co za tym idzie, zwiększa się konkurencja, w efekcie czego jakość oferowanych usług wyraźnie wzrasta. Już nie wystarczy dać ludziom markery do painballa, wskazać las i powiedzieć "tam sobie postrzelajcie trochę, a wieczorem zrobimy ognisko". Obecnie wykorzystuje się szereg mechanizmów psychologicznych i socjologicznych, które z pozornie zwykłej zabawy czynią doskonałe rozwijające szkolenie!

Uczestnicy imprez poznają się nawzajem, znika bariera szef-podwładny, dzięki czemu wzajemnie można poznać swoje mocne i słabe strony. Do tego specjalnie zaprojektowane scenariusze gier sprawiają, że konieczne jest współdziałanie na wysokim poziomie zaangażowania. Pracownicy uczą się współpracować, skupiają się na celu, a przyjemna forma, jakże różna od biurowej monotonii sprawia, że dużo chętniej angażują się w rozwiązywanie problemów.

Integracja i tak zwany team building nie kończy się na jednym wyjeździe poza miasto. Coraz częściej są to całe cykle imprez, podczas których specjaliści analizują zachowanie i postępy poszczególnych uczestników, tak modyfikując scenariusze, aby zmaksymalizować pozytywne efekty.

Pozornie spore wydatki na "zabawę" zwracają się stosunkowo szybko, gdyż pracodawca ma dużo lepszy, efektywniej działający zespół pracowników, dobrze zmotywowanych i realizujących wspólnie cele firmy. Do tego pracownicy czują się lepiej w takiej firmie i rzadziej odchodzą do konkurencji, więc zespół jest dużo bardziej stabilny. Ważne jest tutaj, aby wybrać solidną firmę, która nam takie imprezy zorganizuje i wybadać, czy rzeczywiście owa firma zapewni nam należyty poziom usług.

Blog autora: http://paintball2.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 14.11.2010 21:58

Myślę, że tak jak wspomniała Pani Beata - dobra integracja nie tylko integruje, ale i motywuje. Oczywiście musi być dobrze przemyślana, form jest wiele. Mnie osobiście do gustu przypadła forma imprezy w stylu lat '60 zza Wielkiej Wody. Tutaj można zobaczyć szczegółowy opis: http://tnij.org/i021 - generalnie jest to wieczór w kasynie, stylizowany na nielegalne w tamtych czasach kasyna. Karty, alkohol, dymek - w takiej atmosferze jest sporo emocji, dzięki którym ludzie mogą się lepiej i szczerze poznać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się. Firmy z partnerskim podejściem do swoich pracowników nie wykorzystują imprez integracyjnych po to, żeby ocenić kogo zwolnić a komu dać podwyżkę. Wszystko zależy od kultury firmy, w której się pracuje a imprezy integracyjne są, moim skromnym zdaniem, jak najbardziej wskazane. Podnoszą efektywność pracy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo są szefowie i Szefowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dwunastu lat jeżdzę na takie imprezy, potrzebne są one szefom firm do oceny pracowników . Po imprezie przy drinkach ludzie się odkrywają. Znam przypadku wielu moich kolegów i kolezanek (szczególnie) którzy dość szybko po impezie otrzymali wypowiedzenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.