Facebook Google+ Twitter

Czy internet jest złodziejem czasu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-24 17:59

Internet stał się obecnie podstawowym narzędziem pracy. Wykorzystujemy go także w życiu codziennym (komunikatory, serwisy społecznościowe, fora, sklepy internetowe itp.). Jaki wpływ ma Internet na działanie firmy?

Okazuje się, że destrukcyjnie na ich kondycję wpływa zjawisko cyberslackingu. Jest to zjawisko polegające na wykorzystywaniu internetu przez pracownika w godzinach pracy do celów prywatnych.

Sieć jest obecnie nieocenionym źródłem wiedzy i informacji przydatnych w trakcie prowadzenia firmy. Zdarza się jednak, że niektórzy pracownicy jej nadużywają. Problem marnotrawienia cennego czasu pracy znany jest od dawna. Wcześniej jednak kojarzył się głównie z przedłużaniem przerw na kawę, rozmowami telefonicznymi, wychodzeniem na papierosa. Obecnie ciekawszym zajęciem pracowników jest surfowanie po internecie. Firmy postanowiły walczyć z tym procederem. Właściciele firm blokują czasem dostęp do niektórych stron w internecie (np. do portali społecznościowych). Lepszym rozwiązaniem może być jednak uświadomienie pracownikom, w jakim stopniu mogą korzystać z zasobów internetowych.

Większość osób korzysta z internetu w pracy przez cały czas. Cyberprzestrzeń kusi niezliczonymi rozrywkami i atrakcjami, którym nie każdy potrafi się oprzeć. Nie należy lekceważyć problemu cyberslackingu. Zamiast jednak od razu stosować kary i ograniczenia, może lepiej zastanowić się, czy pracownika nie dopada rutyna w pracy, czy może nie potrafi zaplanować sobie odpowiednio pracy. Każde zjawisko bowiem ma swoją przyczynę i tylko jej poznanie może pomóc w poradzeniu sobie z problemem.

Roman Cieciuch
Zielona Linia
Tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.