Facebook Google+ Twitter

Czy irańska Gwardia Rewolucyjna trafi na listę organizacji terrorystycznych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-02 20:17

Izrael wezwał premiera Włoch, aby pomógł przekonać Unię Europejską do wciagnięcia iranskiej Gwardii Rewolucyjnej na listę organizacji terrorystycznych.

Silvio Berlusconi składa trzydniową wizytę w Tel Awiwie. Spotkał się z premier Benjaminem Netanajahu i ministrem spraw zagranicznych Awigdorem Libermanem. Izraelscy i włoscy ministrowie uczestniczyli we wspólnym posiedzeniu rządów. Silvio Berlusconi jutro będzie rozmawiał z prezydentem Autonomii Palestyńskiej i wygłosi przemówienie w Knesecie.

Premierzy Izraela i Włoch omówili sprawę irańskiego programu nuklearnego. Benjamin Netanjahu prosił Włochów o wywarcie presji na Rosję, aby nie sprzedawała Iranowi broni. Zdaniem Tel Awiwu dozbrajanie Teherenu zaburza równowagę na Bliskim Wschodzie. Wicepremier Silvan Szalom poprosił z kolei o pomoc w przekonaniu Unii, aby uznała irańską Gwardię Rewolucyjną za organizację terrorystyczną.

Silvio Berlusconi zapewnił, że Wspólnota podejmie wkrótce pozytywną decyzję w tej sprawie, a teraz rozważa wprowadzenie ograniczeń dla członków Gwadrii w podróżowaniu po unijnych krajach. Włosi zaproponowali też Izraelowi pośredniczenie w negocjacjach z Syrią. Wiadomość od izraelskich władz Silvio Berlusconi mógłyby przekazać prezydentowi Assadowi w przyszłym miesiącu.

Włoskiemu premierowi w podróży towarzyszy ośmiu ministrów. Razem ze swoimi izraelskimi odpowiednikami uczestniczyli we wspólnym posiedzeniu rządów. Na samym początku wizyty Silvio Berlusconi powiedział, że chciałby widzieć Izrael w Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.