Facebook Google+ Twitter

Czy istnieje coś poza Facebookiem?

Dużo ostatnio mówimy o Facebooku. Wydawać się może, że wirtualny byt milionów internautów toczy się tylko tam. Czy jest w sieci życie poza "fejsem"? Sprawdziliśmy. Jest!

Potrzeba komunikacji. To ona sprawia, że miliardy osób poświęcają swój czas, wolny czas, na wirtualne pogaduszki, wymianę zdjęć i ciekawych filmików. Takie powszechne współuczestnictwo świat z łatwością może odnaleźć na Facebooku.

Młody student Harvardu Mark Zuckerberg, uruchamiając 4 lutego 2004 roku pierwszą wersję Facebooka, nawet sobie nie wyobrażał, że to właśnie ten błahy projekt przyniesie mu miliardy dolarów i powszechne uznanie. W szybkim czasie serwis zdobył popularność nie tylko w murach uniwersyteckich, ale i poza nimi, wychodząc na szeroką arenę światową. Na ten moment serwis Zuckerberga zrzesza ponad 500 mln użytkowników, stając się niezbędnym ogniwem w komunikacji ludzkości XXI wieku.

Istnieją jednak inne serwisy społecznościowe, które również cieszą się niebywałym powodzeniem wśród użytkowników internetu. Jakie?

Myspace.com powstał wcześniej niż Facebook (2003 rok) i pewny czas był liderem na światowym rynku internetowym. Serwis jest nie tylko wirtualnym komunikatorem, ale również przestrzenią promocji dla branży muzycznej, filmowej i telewizyjnej. Bardzo szybko na portal wkroczyła reklama, zajmująca coraz więcej przestrzeni. Z pojawieniem się Facebooka Myspace.com stracił przodownictwo wśród serwisów społecznościowych. Nowy atrakcyjny design strony utrzymuje poziom 250 mln aktywnych użytkowników. Popularność portalu jednak spada.

W Kontakcie jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na obszarze byłego Związku Radzieckiego. Na pytanie. np. na Ukrainie,: "Czy jesteś na Facebooku?" Wiele osób ze zamieszaniem odpowie: "Co to?". Rosyjski serwis W Kontakcie w gruncie rzeczy jest sobowtórem Facebooka. Identyczny projekt, podobny cel, jednakowe możliwości, taki sam design strony, ponad 100 mln użytkowników i wielkie ambicje - tak można określić nieustannie rozwijający się projekt rosyjskiego Zuckerberga, Pawła Durowa.

Od listopada 2006 roku serwis nieustannie się rozrasta, oferując swoim użytkownikom coraz więcej opcji. W 2007 roku portal uruchomił dodatkowy blog W Kadrze, poświęcony miłośnikom filmów, a w 2008 - W Sztate, oddany na potrzeby poszukujących pracę. Od 2009 roku działa międzynarodowa wersja W Kontakcie - vk.com. Gwałtowna ewolucja vkontakte.ru w niedługim czasie może spowodować niebezpieczną konkurencję dla amerykańskiego pierwowzoru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ja nie jestem na Facebooku i nie zamierzam, mam znajomych na Lubimy Czytać i Forach Literackich i to mi wystarczy . Po za tym nic nie zastąpi spotkań w realu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, Facebook jest najlepszy z tych wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A marzenia i ekstrema!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak poza Facebookiem istniejemy jeszcze my, z tą różnicą że my pozostaniemy a popularny fejs za jakiś czas zagubi się w akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy istnieje coś poza Facebookiem? Tak, szara rzeczywistość. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.