Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1280 miejsce

Czy istnieje prawdziwa miłość między mężczyznami?

Bardzo dużo mówi się o sile miłości między kobietą a mężczyzną. Według popularnej opinii, jest ona wielka i pamięta się ją do końca życia. A jak ta kwestia wygląda w związkach homoseksualnych?

Para homoseksualistów. / Fot. Zbigniew NastarowiczKażdy człowiek bez względu na płeć przejawia uczucia pozytywne i negatywne. Co do miłości - mamy jej kilka rodzajów. Chcę poruszyć kwestię dość specyficznej odmiany tego uczucia - w związkach homoseksualnych. Mam wielu przyjaciół gejów i na podstawie ich doświadczeń napisałem poniższy artykuł.

Może najpierw zacznę od tego, w jaki sposób geje się poznają. Najczęściej jest to jakaś kameralna impreza lub dyskoteka. Wszystko generalnie przebiega tak samo jak w związkach heteroseksualnych. Jednak istnieje różnica w trwałości relacji. Bardzo rzadko spotykam związek dwóch mężczyzn, który trwa długo, a pomijam już fakt bycia z kimś do późnej starości. Przyczyn tego jest kilka. Może to być częsta zmiana partnera, niestałość w uczuciach czy też tzw. zaborcza miłość. Bardzo często pary homoseksualne są razem od pięciu do siedmiu lat. Potem wszystko sie psuje, a para rozstaje sie. Motorem takich związków jest przeważnie pociąg seksualny do drugiego mężczyzny. Wiadomo, że nie tylko kobiety zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny, mężczyźni również.

Rzadko związek zaczyna się od wielkich uczuć. Miłość pojawia się dopiero później. Podczas rozmów z osobami innej orientacji dowiedziałem się, iż w niektórych związkach uczucie potrafi trwać bardzo długo. Wszystko zależy od osobowości ludzi, którzy stanowią parę i od tego, czy po rozstaniu nadal utrzymują ze sobą kontakt. Tutaj mogę przytoczyć przykład pary, która poznała się kilka lat temu na prywatce, przy czym najpierw pojawiło się zauroczenie fizyczne, a dopiero później nadeszło uczucie. W związku byli kilka lat, lecz potem coś zaczęło się psuć i przestali tworzyć parę. Jednak po dziś dzień są najlepszymi przyjaciółmi, gdyż przez okres bycia razem w związku zdążyli świetnie się poznać. Myślę, że tego powinni wszyscy sie nauczyć, gdyż najczęściej w takich przypadkach ludzie zrywają całkowicie ze sobą kontakt, choć wcale nie muszą.

Zapytałem też o pojęcie zdrady w takich związkach. No i tutaj jest niespodzianka. Generalnie nie występuje. Dlaczego? Ponieważ związek między dwoma facetami najczęściej opiera się wyłącznie na miłości. Uczuciowo partner drugiego partnera nie zdradzi, lecz fizycznie mogą współżyć z innymi mężczyznami, pod warunkiem, że druga osoba o tym wie. Generalnie jest to nawet użyteczne rozwiązanie. Większość gejów czy lesbijek jest bardzo oddana drugiemu partnerowi w kwestii uczuć. Wychodzi na to, że w związkach homoseksualnych miłość jest bardziej szczera niż w związkach heteryków.

Tak więc prawdziwa miłość między mężczyznami istnieje i nie wiem, czy pary damsko-męskie nie powinny się czegoś od nich nauczyć. Być może większość tych wspaniałych związków mogłaby trwać dużo dłużej, lecz w związku z negatywnym nastawieniem społeczeństwa bycie ze sobą jest trudne i uciążliwe. Jednak jak to mówią: "Prawdziwa miłość trwa wiecznie i nie ma dla niej żadnych barier ani granic".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

hah
  • hah
  • 10.01.2012 03:08

Jestem gejem i nie wyobrażam sobie zdradzić swojego partnera fizycznie. To tak samo jak w związku hetero. Kocham go i najlepiej jest mi z nim pod każdym względem i nie mam ochoty przejsc w otwarty związek. Uważam, że jak kogoś się kocha to myśli się podobnie jak napisałem. Nie wiem, co ma do tego szczerosć uczucia. Szczere i mocne = brak zdrady psychicznej i fizycznej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak by tak dobrze poszukał to w związkach heteroseksualnych i homoseksualnych dopatrzylibyśmy się niesamowicie wielu podobieństw. Problemem facetów jest t, że chcą być wiecznymi zdobywcami. W związku heteroseksualnym jest jeden zdobywca, więc spora szansa, że trwa to długo, a w związku homoseksualnym dwóch zdobywców, no to marne szanse, ale trzeba się starać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie byłam za związkami homoseksualnymi ani nie byłam temu przeciwna....każdy wybiera to co kocha i idzie w tą stronę w którą prowadzi go serduszko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim którzy czytają ten artykuł i potem mówią mi co na ten tema sądzą. Pozdrawiam ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, że pojawia się tekst w którym geje są wreszcie traktowani jak normalni ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

święta prawda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.