Facebook Google+ Twitter

Czy istnieje tajna instrukcja specpułku?

"Tajna instrukcja 36. specjalnego pułku na pewno istnieje,ale jakie są w niej zapisy, trudno mi powiedzieć" - skomentował informacje "Komosomolskoj Prawdy" Paweł Graś. Odmienne zdanie na ten temat ma płk Robert Kupracz, rzecznik Sił Powietrznych. "Nie ma żadnej tajnej instrukcji. Decyzję o lądowaniu podejmuje zgodnie z przepisami dowódca załogi".

"Istnieje tylko zwyczaj informowania głównego pasażera, że z przyczyn, które mogły wystąpić na lotnisku docelowym, nie można lądować i wybieramy lotnisko zapasowe" - skomentował informacje "Komsomolskoj Prawdy" płk Kupracz w RMF FM.

Rosyjska gazeta wywołała dziś medialną burzę, po tym, jak powołując się na doniesienia anonimowego polskiego dziennikarza, napisała, że zgodnie z instrukcją samolot VIP może odejść na lotnisko zapasowe jedynie za zgodą "głównego pasażera".

Paweł Graś, rzecznik rządu, pytany o komentarz, nie zaprzeczył istnienia tajnej instrukcji w 36. specpułku. "Nie znam raportu, prac nad raportem, również nie znam instrukcji, podejrzewam, że nie jest to materiał jawny, ale na pewno będzie elementem badania komisji ministra Millera".[...] "Taka instrukcja na pewno istnieje, natomiast, jakie są w niej zapisy trudno mi powiedzieć".

Według "Komsomolskoj Prawdy", do katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem mogła doprowadzić tajna instrukcja, na podstawie której samolot może odejść na lotnisko zapasowe tylko za zgodą "głównego pasażera".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tuba rosyjskich władz minister Graś w rządzie Donalda Tuska oświadczył że jest pewny Rosjanie posiadają dowody na istnienie instrukcji według której ŚP. Lech Kaczyński mógł nakazać lądowanie w Smoleńsku.

Czy nie jest zastanawiające że Graś nie wiedząc nic na temat instrukcji potwierdza w ciemno "rzutkie" Rosjan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.