Facebook Google+ Twitter

Czy izraelskie ataki to "zbrodnie wojenne"?

Egipskie, arabskie i międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka potępiają izraelskie ataki, które uderzają w nieuzbrojonych palestyńskich cywilów, uważając, że naruszają one Konwencje Genewskie

http://wiadomosci.onet.pl/1887766,12,item.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wojtku, jestem pod wrażeniem ilości wątków, które nam przytaczasz. To bardzo ważne umieć w natłoku informacji wychwycić tak ważne i interesujące kwestie. Dziekuję! Z chęcią nieraz skorzystam z Twoich podpowiedzi :)
I w wolniejszej chwili coś więcej napiszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Islamska propaganda religijna wmawia muzułmanom od małego, że ginąc samobójczo od bomby i zabijając przy tym Izraelczyków pójdą do islamskiego raju!

"Dzieci bomby" (fragment tekstu z "Wprost"):

"Za kilka lat namawiałabym go, żeby poszedł umrzeć za świętą sprawę - mówi matka palestyńskiego nastolatka
Dali mi sto szekli (około 100 zł - red.), ale nie zrobiłem tego dla pieniędzy. Wiedziałem, że w nagrodę za zabicie Żydów pójdę do raju. Byłem dumny, że umrę śmiercią szahida - mówi mi Husam Abdu z Nablusu, którego zdjęcie z materiałem wybuchowym niedawno obiegło świat. Nie wygląda na 16 lat. Niski, szczupły, w za dużej kurtce wojskowej sprawia wrażenie przerażonego dzieciaka, zaskoczonego całym zamieszaniem.
Jego droga do islamskiego raju prowadziła przez zaporę wojskową przy drodze wyjazdowej z Nablusu na Zachodnim Brzegu. Tam właśnie miał nacisnąć na guzik. W ostatniej chwili zawahał się i podniósł ręce. - Przestraszyłem się i pomyślałem o matce. Nie chciałem jej sprawić bólu - tłumaczy". http://www.wprost.pl/ar/58527/Dzieci-bomby/?I=1115

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bojownicy Hamasu są odpowiedzialni za liczne akty terroru przeciwko Izraelowi i jego obywatelom. Jak już wspomniałam szczególne znaczenie w działalności bojowej terrorystów Hamasu ma jego militarne ramię Izz Al.-Din Al.-Qassam, od którego powstania datuje się nasilenie działalności terrorystycznej omawianej organizacji. Hamas koncentruje się na porwaniach i mordowaniu żołnierzy Izraelskich, zamachach przy użyciu broni palnej oraz na zamachach bombowych. Do ataków samobójczych działacze Hamasu coraz częściej „wykorzystują” dzieci. Podobno hamasowcy zwrócili się do egipskiego szejka Kardoaja, uważanego za najwyższy autorytet wśród skrajnych fundamentalistów islamskich, o wydanie odpowiedniego orzeczenia w tej sprawie. Kardoaj miał stwierdzić, że zarówno kobiety, jak i dzieci mają prawo uczestniczyć w dżihadzie. Zobacz http://www.arabia.pl/content/view/277357/50/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram WJR69. Hamas to terroryści i inaczej nie da się z nimi walczyć - zwłaszcza, gdy popierają ich zwykli mieszkańcy.
Arabowie na każdym korku pokazują swoją nienawiść wobec Żydów. Wszystko było na dobrej drodze do jako takiego pokoju, ale Palestyńczycy musieli wybrać Hamas i teraz mamy tego konsekwencje.

jerzyk324 - zdecydowaną przesadą jest powiedzenie, że Izraelczycy stosują takie same metody jak hitlerowcy. Zdecydowaną przesadą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są różne metody walki o wolność. Palestyńczycy uważają, że najlepszą metodą jest obwiązanie się materiałem wybuchowym i wejście do zatłoczonych miejsc, gdzie znajdzie się jak najwięcej Izraelczyków, bez względu na to czy są tam kobiety ciężarne, dzieci... Ich to nie interesuje! To jest barbarzyńskie. Popierają Hamas, a więc tych, którzy dążą do całkowitego zlikwidowania państwa Izrael, są moralnie odpowiedzialni za to, że w Palestynie rządzi Hamas; tak jak Niemcy lat 30. byli odpowiedzialni za to, że w Niemczech rządził tyran Adolf Hitler. Takie są konsekwencje dla społeczeństw, które pozwalają na to, żeby rządzili nimi terroryści - takie narody dążą do samozagłady! Żal mi jest niewinnych Palestyńczyków - kobiet i dzieci, że zawierzyli ludziom, którzy prowadzą ich naród do samozagłady. Są bowiem także inne metody walki o wolność! Warto wspomnieć Gandhiego i Dalaj Lamę. Czy ich pokojowa walka o wolność jest mniej skuteczna? Oko za oko, prowadzi tylko do tego, jak zauważył Gandhi, że wszyscy będziemy ślepcami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezupełnie zgadzam się z W.JR69 bo czyż można nazywać terrorystami ludzi walczących o wolność swojej ojczyzny. Bronienie swoich domów i życia matek oraz dzieci jest prawem i obowiązkiem każdego człowieka. Izrael dokonał napaści na ludzi mających prawo do wolności i swojego terytorium tak jak i Izraelczycy. Na pewno nie zgadzam się z metodami walki , jakimi prowadzą ją Palestyńczycy, ale również nie zgadzam się na metody zastosowane przez wojska izraelskie. Holocaust nie usprawiedliwia Izraelczyków, przy stosowaniu, metod takich jak stosowali hitlerowcy. Jak można usprawiedliwiać, niszczenie Uniwersytetu czy domów mieszkalnych cywilów nie biorących udziału w walce, nalotami bombowców czy ostrzałem artyleryjskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izraelczycy mają prawo do samoobrony. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Tę prawdę powinni uświadomić sobie wszelkiej maści zawodowi terroryści - HAMAS również. Arabowie odwołujący się do praw człowieka są dla mnie mało wiarygodni, na każdym bowiem kroku łamią "prawa człowieka" w imię "praw Boga" i objawiania Mahometa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.