Facebook Google+ Twitter

Czy Jakub Salwiński zostanie bez pomocy?

To, co potrzebne do życia, można znaleźć pośród Przyjaciół i wrażliwych ludzi.

Jakub Salwiński urodził się 15.10.1999 r. z 10 pkt. w 10-punktowej skali Abgar. Jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. Kuba urodził się z wieloma wadami i problemami zdrowotnymi, od pierwszego miesiąca życia jest pod stałą opieką poradni kardiologicznej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

W Zabrzu leczy się z powodu podejrzenia o kardiomiopatię gąbczastą - nieprawidłową budowę wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego w wyniku zaburzeń organogenzy. Wrodzona wada serca, czyli ubytek przegrody międzykomorowej VSD na końcu serca. Ubytek ten się nie zamknął, ale nastąpiło przesunięcie i wada rośnie. Od 12 lat rodzice jeżdżą z Kubą do Zabrza i obecnie jest leczony na kardiomopatię przerostową lewostronną. Choruje także na hipotonię mięśniową, czyli obniżenie tonicznego napięcia mięśniowego, powstałe na skutek uszkodzenia obwodowego układu nerwowego po bezdechu w wieku trzech tygodni.

Jakub ma także opóźnienie psychoruchowe i z tego powodu ma indywidualny tok nauczania z obniżonym poziomem. Kuba ma kłopoty z czytaniem i liczeniem, potrafi tylko liczyć do 10, czyli tyle, ile ma palców u rąk. Do 6. roku miał zespół złego wchłaniania i trawienia i był leczony u gastroenterologa. W 1. roku życia stwierdzono astmę. Nawrotowe obturacyjne zapalenie oskrzeli, oskrzelową. W 2008 r. ujawniła się jeszcze padaczka skrytopochodna o nieznanym pochodzeniu i z tego powodu jest pod stałą opieką neurologa w szpitalu Katowicach Ligocie. Z powodu niezgrabności ruchowej Kubuś jest pod stałą opieką psychologa i pedagoga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Popieram apel o pomoc na rzecz Kuby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod tym linkiem znajdziesz Kubę w Fundacji http://www.sercedziecka.org.pl/zbiorki-celowe/potrzebuj-pomocy/1021-zbiorka-celowa-jakub-salwiski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.