Facebook Google+ Twitter

Czy Japonia pogrąży się w ciemnościach?

Wśród Japończyków narastają obawy, że sezon letni może upłynąć w kraju kwitnącej wiśni pod znakiem braku prądu. Wyłączenie kolejnego reaktora jądrowego pozostawiło czynnym już tylko jedno z 54 japońskich źródeł energii atomowej.

Nuklearna przestroga / Fot. flaivoloka/stock.xchngW wyniku zeszłorocznych trzęsień ziemi i tsunami japoński przemysł dostarczający energię pozostał przy ostatnim reaktorze atomowym, który też zostanie wyłączony. Jeszcze działający reaktor w elektrowni Tomari na wyspie Hokkaido ma zakończyć swoją pracę w maju. Dostawa energii spoczywa zatem w większej części na elektrowniach wykorzystujących węgiel i olej opałowy.

Oświadczenie rządu japońskiego o możliwości wznowienia użytkowania pracy Nuklearna przestroga / Fot. flaivoloka/stock.xchngreaktorów spotyka się z dezaprobatą i sprzeciwem obywateli. Jak podało rmf24.pl, przeciwnych rządowym zamierzeniom jest 57 proc. Japończyków. Sondaż wskazuje też, że 80 proc. nie pokłada zaufania w zapewnieniach władz, co do środków mających przeciwdziałać niebezpieczeństwom wiążącym się z eksploatacją elektrowni atomowych. Rząd Japonii przywiązuje dużą wagę do testów odpornościowych, które mają wykazać zdolność reaktorów do przetrzymania trudów klęsk żywiołowych czy awarii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

john
  • john
  • 26.03.2012 23:21

rząd może sobie zapewniać, a na "bezpieczeństwie" trzymają łapy prywatne firmy nastawione na zysk: coś w tym trudnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.