Facebook Google+ Twitter

Czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny?

W związku z mającym nadejść końcem świata, pojawia się wiele tekstów o materialnych aspektach tego wydarzenia. A przecież koniec świata według wielu religii jest też początkiem duchowego Sądu Ostatecznego.

Sąd Ostateczny / Fot. Hans MemlingWedług kalendarza Majów, 21 grudnia 2012 r. będzie ostatnim dniem naszego świata i według wielu religii dniem Sądu Ostatecznego. Jaka jest definicja Sądu Ostatecznego. Według Wikipedii: „Sąd Ostateczny w różnych religiach, to ujawnienie historycznych owoców ludzkiego postępowania na rzecz dobra lub zła, następujące po paruzji (końcu dziejów). Po raz pierwszy idea sądu ostatecznego pojawiła się w religii staroegipskiej.” Oczywiście sam Sąd Ostateczny i wydarzenia , które mają go poprzedzać, różnią się w zależności od religii.

Według chrześcijaństwa, koniec świata i Sąd Ostateczny

W islamie Sąd Ostateczny

Ciekawie Sąd Ostateczny wyobrażał sobie Harold Camping, który zapowiedział koniec świata na 21 maja 2011 r.: „Sąd Ostateczny nastąpi, kiedy to Ahura Mazda zstąpi osobiście na ziemię, oddzieli dobro od zła i ustanowi z powrotem doskonały porządek, jednak z zachowaniem czasu, ognia i cielesności. Nastanie wtedy trzecia epoka, epoka Królestwa Bożego na ziemi. W trakcie sądu ostatecznego nastąpi również zmartwychwstanie dusz przebywających w niebie”.

Harold Camping twierdził, że Sąd Ostateczny zacznie się 21 maja 2011 roku i potrwa przez 153 dni; zginie wtedy siedem miliardów ludzi (pójdzie w czeluście piekielne). Wcześniej uratuje się, czyli pójdzie do nieba, zaledwie 200 milionów ludzi. I chociaż jego przepowiednia się nie sprawdziła (zresztą po raz drugi), ciekawy jest stosunek tych ludzi zbawionych, do tych strąconych w czeluście piekieł.

No właśnie, czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny, czy znajdziemy się w tym małym procencie zbawionych. Może czas już na Rachunek Sumienia, i zważenie naszych dobrych i złych uczynków. Nie wystarczy być tylko w stanie łaski uświęcającej (Chrześcijaństwo), bo tu będą przede wszystkim ważyły nasze myśli i czyny a nawet zamiary.

Mamy jeszcze prawie miesiąc do końca świata i Sądu Ostatecznego, więc możemy jeszcze wiele zrobić dla poprawienia naszego „wizerunku”, czyniąc dobro, wyrzekając się zła. Aby więc przed sądem przeważyć nasze byłe złe uczynki dobrymi, czyńmy teraz same dobre uczynki (codziennie
przynajmniej 12 dobrych uczynków). Może jeszcze nie jest za późno?.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście na lekcjach religii uczyliśmy się o końcu świata i Sądzie Ostatecznym, że poprzedzą go prześladowania chrześcijan, że pojawi się fałszywy prorok, że na ziemie spadną plagi i kataklizmy. Trudno więc nazwać opisanie tego w ten sposób jako plagiat autora. To raczej autorzy podanego tekstu, popełnili plagiat podając naukę chrześcijańską za swoje autorstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że emocje przesłoniły ciekawy temat artykułu: Czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny?. Czy ty jesteś gotowa/y na Sąd Ostateczny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się, że tekst jest plagiatem: http://szkolnictwo.pl/szukaj,VM/szukaj,S%C4%85d_Ostateczny, jest plagiatem tego co się uczyłem na lekcjach religii i tu napisałem z pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby nie było wątpliwości:
1. cenzura od dość dawna nie obowiązuje.
2. Fragmenty, które raczył Pan opatrzyć tym dramatycznym opisem "cenzura" zostały usunięte przez redakcję, ponieważ są kopią tekstu na http://szkolnictwo.pl/szukaj,VM/szukaj,S%C4%85d_Ostateczny
3. w tej sytuacji to raczej plagiat autora niż cenzura redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzupełnienie artykułu (cezura 2): "W Islamie Sąd Ostateczny jest piątym filarem wiary islamu. Sąd Ostateczny ma być poprzedzony atakiem niewiernych na miejscowości w Palestynie i narodzinami Mahdiego, który ma pokonać fałszywego proroka Dadżdżala, przy wsparciu Jezusa Chrystusa (chyba też jeszcze nie spełniona przepowiednia)). Wojnę zakończy ukazanie się Allacha, śmierć wszystkich niewiernych i zmartwychwstanie wiernych i osąd nad ich czynami".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzupełnienie artykułu (cenzura 1): "Według Chrześcijaństwa, koniec świata i Sąd Ostateczny poprzedzą prześladowania chrześcijan, świadectwo fałszywego proroka, plagi i kataklizmy zsyłane na ziemię (chyba nie do końca spełnione są przepowiednie). Po końcu swiata nastanie zmartwychwstanie wszystkich umarłych, osądzenie ich działań i czynów na ziemi. Powstanie nowa ziemia i nowe niebo. Wydarzenia poprzedzające dzień sądu i sam sąd w sposób symboliczny opisuje Apokalipsa świętego Jana".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciężko zatwierdzić artykuł w redakcji w24. Najczęściej redakcja zbywa nas zmoderowaniem, lub w nieskończoność zwraca tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny, po trzeciej poprawce poprawce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny, po kolejnej poprawce. Zobaczymy co z niego zostanie nim zostanie zatwierdzony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytajcie poprawiony artykuł: Czy jesteśmy przygotowani na Sąd Ostateczny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.