Facebook Google+ Twitter

Czy jesteśmy skazani na niesłuszne mandaty? Iskra-1

Niejednokrotnie dochodzą nas informacje o nadużyciach przez funkcjonariuszy policji czy straży miejskich. Nie jesteśmy na to skazani, zawsze możemy walczyć o prawdę.

Niejednokrotnie dochodzą nas informacje o nadużyciach przez funkcjonariuszy policji czy straży miejskich. Nie jesteśmy na to skazani, zawsze możemy walczyć o prawdę.

http://radom24.pl/zarzadzanie/uploads/artykuly/radarxx1.jpg / Fot. radom24.plIskra-1

Chyba każdy kierowca został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Z początku wątpimy w to czy aby na pewno popełniliśmy wykroczenie lecz po rozmowie z policjantem dochodzimy do wniosku, że przecież urządzenie pomiarowe ma odpowiednie certyfikaty a policjant na pewno jest osobą kompetentną i został przeszkolony z jego obsługi. To błędne myślenie. Błędne z dwóch powodów:

1. Najpopularniejsze ręczne urządzenie pomiarowe typu Iskra-1 nie posiada odpowiedniej homologacji. Zgodnie z punktem 10 ust. 1 par. 1 (Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.) rozporządzenia odnośnie wymagań takiego sprzętu mówi, że konstrukcja urządzenia pomiarowego musi zapewniać identyfikację pojazdu który jest kontrolowany. Główny Urząd Miar wydał homologację na ten sprzęt, lecz nie do końca na Iskrę-1 a na Iskrę Wideo czyli sprzęt który jest rozbudowany o ekran dzięki któremu mamy pewność, który pojazd jest mierzony.

2. Wiedza policjantów na temat urządzenia jest znikoma lub często ignorowana w celu zawyżenia wyników pomiarowych. Pomiary dokonywane są w miejscach kompletnie nie nadających się do tego lub w sposób niezgodny z instrukcją.

W jaki sposób walczyć z niesłusznymi pomiarami? Jeżeli jesteśmy pewni swojej niewinności a pomiar został dokonany urządzeniem pomiarowym iskra-1 należy nie przyjmować mandatu. Sprawa zostanie skierowana do sądu a ten wyda wyrok. Od zeszłego roku coraz częściej padają wyroki uniewinniające, to zależy jednak od samego sądu. Pierwszy wyrok na korzyść pozwanego padł we wrześniu 2014 roku kiedy to kierowca z Dąbrowy Górniczej nie przyjął mandatu a Sąd Rejonowy w Siemianowicach przy wydawaniu wyroku powołał się na Rozporządzenie Ministra Gospodarki, które określa, jakie wymagania powinna spełniać tzw. suszarka i orzekł, że urządzenie pomiarowe nie spełnia określonych norm.
http://www.morele.net/kamera-samochodowa-goclever-rejestrator-samochodowy-dv-r01-cam-474835/ / Fot. morele.netPoza tym warto zaopatrzyć się w proste urządzenie rejestrujące obraz i zamontować je na przedniej szybie samochodu. Pozwala to udowodnić z jaką prędkością jechaliśmy. Urządzenie nie musi mieś wbudowanego GPS'a, wystarczy by na rejestrowanym obrazie nanosił datę i godzinę.

Poniższy film przedstawia działanie opisanego wyżej urządzenia pomiarowego ISKRA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jeżeli ktoś wierzy w utrzymanie państwa z mandatów, to możliwe, że jest już wyżej notowany od idiotów. Chyba, że to jakaś osada skupiona nad ustawicznym badaniem słuchu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba w końcu utrzymać cały aparat administracyjny naszego państwa. Urzędnik nie jest złodziejem a tym bardziej idiotą, a czasy niepewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można wierzyć w kółko miłośników Venna i zbierać mandaty na kupkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Kamiński masz całkowitą rację. Policja musi wyrobić normę i jeśli ja odmówię przyjęcia mandatu to znajdą innego kto go przyjmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

He, he. Czy ktoś jeszcze wierzy, że mandaty policyjne czy straży miejskiej nie są kolejnym podatkiem słusznie nałożonym przez Miłościwie nam Panujących. Ilość mandatów została z góry ustalona , a policja ten plan musi wykonać.
By żyło się lepiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.