Facebook Google+ Twitter

Czy "Justynomania" zatrzyma Puchar Świata w Szklarskiej Porębie?

Od tygodnia w Polsce panuje "Justynomania". A to za sprawą Justyny Kowalczyk, która wygrała na Polanie Jakuszyckiej zawody w biegach narciarskich. Czy euforia panująca wśród kibiców pozwoli zatrzymać Puchar Świata w Szklarskiej Porębie?

Kibice podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie (17-18 lutego 2012) / Fot. Mariusz MichalskiMinął już tydzień od przeprowadzenia po raz pierwszy w Polsce Pucharu Świata w biegach narciarskich. Można zatem pokusić się o pierwsze podsumowanie tego wydarzenia sportowego, którego areną była Polana Jakuszycka, oddalona o ok. 9 km od centrum Szklarskiej Poręby.

Zeszłotygodniowy weekend na Dolnym Śląsku, który był prawdziwym świętem polskiego sportu można określić słowami: tysiące kibiców, cudowna atmosfera, niesamowite emocje i zmagania sportowe na najwyższym światowym poziomie. Wprawdzie zawody kosztowały organizatorów 3 mln złotych, a kibice za dwudniowy bilet zapłacili ok. 200 zł, to radość ze zwycięstwa Justyny Kowalczyk jest bezcenna.

Takiej liczby kibiców Polana Jakuszycka nie gościła nawet podczas corocznego Biegu Piastów. Nic jednak dziwnego, zawody rangi Pucharu Świata odbyły się na ziemi polskiej po raz pierwszy. Jacek Jaśkowiak, który uczestniczy w pracach nad kalendarzem imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zapewnia, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zawody te powróciły do Szklarskiej Poręby już w przyszłym roku. Na razie wiadomo jedynie, że odbędą się one ponownie w 2014 roku.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego / Fot. Mariusz MichalskiTo było po prostu najpiękniejsze, bo to że Justyna będzie miała doping, to wszyscy wiedzieli. Natomiast to, że była dopingowana również Marit i Johaug, to jest po prostu piękne. Ja rozmawiałem z tym komentatorem, który osiem igrzysk komentował (Kjell-Erik Kristiansen z Norwegii - przyp. red.). Mówił "Jacek, po prostu ja czegoś takiego nie widziałem". To jest naprawdę wspaniałe - powiedział po zawodach przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jacek Jaśkowiak.

Z kolei prezes Polskiego Związku Narciarskiego dodał Myślę, że Szklarska Poręba jest szczęśliwa. Wspieraliśmy na każdym etapie starań miasto o to, aby ten Puchar Świata pozyskać. I tak naprawdę to Urząd Miejski, burmistrz, pan Jacek Jaśkowiak, który potem stał się Dyrektorem Sportowym tych zawodów - oni wszyscy spowodowali przy energicznych staraniach również naszych, PZN-u, że ten Puchar Świata tutaj zawitał i ma szansę zawitać w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

FIS World Cup Szklarska Poreba 17-18.02.2012 - krótka reminiscencja :) http://karkonoska.tv/klip140,27,puchar_swiata_w_szklarskiej_porebie.html.html#klip140,27,puchar_swiata_w_szklarskiej_porebie.html.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.