Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23472 miejsce

Czy Kaczyński zostanie dyktatorem Polski?

Według Stanisława Janeckiego Jarosław Kaczyński jest nowym Józefem Piłsudskim.

Nie od dziś wiadomo, że idolem Jarosława Kaczyńskiego jest Józef Piłsudski. Obecnie PiS ma swojego prezydenta większość w Sejmie, Senacie, swojego prezydenta, poparcie kościoła. Nic więc dziwnego, że Kaczyński jest nazywany nowym naczelnikiem państwa. Były to nieprzechylne ośrodki medialne wobec PiS, więc można by traktować te tezy z przymrużeniem oka; ale podobne zdanie mają niektórzy konserwatywni dziennikarze.

Na przykład Stanisław Janecki w ostatnim "Saloniku Politycznym Rafała Ziemkiewicza" powiedział, że aktualna sytuacja przypomina mu II Rzeczpospolitą, kiedy rolę naczelnika państwa pełnił Józef Piłsudski. Publicysta "W Sieci" przypomniał rozmowę Piłsudskiego z Felicjanem Sławojem Składkowskim, w której marszałek obcesowo potraktował swojego rozmówcę. Janecki stwierdził, że Kaczyński jest nowym Piłsudskim.

Na myśl o tym Rafał Ziemkiewicz, który prowadził ten program, powiedział, że dawno nie był tak przerażony.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mądremu biada? Ależ to powiedzenie pasuje do tych trzech groszy... Kiedyś Polacy wypchneli krola Warnenczyka na pierwsza linię. Nie dziwię się że brat bliźniak się nie pcha, jest mądry tym co spotkało jego brata ...I mądry doświaczeniem historii także tej z Pilsudskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy z prezesem prezesa rady ministrów - Kaczyńskim, szefem MON - Macierewiczem, Błaszczakiem z MSWiA, Ziobrą Sprawiedliwym, Wielkim Edukatorem - Zalewską i jeszcze wyższym Edukatorem - Gowinem, dziecko kupi sobie batonika w szkole, czy nie kupi..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.