Facebook Google+ Twitter

Czy "kapitan" panuje nad sytuacją?

Żeby było chłodno i głodno, nie musi być do domu daleko.

Przeczytałem dzisiaj artykuł: 10 dni bez prądu to nie stan klęski i bez żadnej zapowiedzi wpadło mi do głowy pytanie: Czy na tym "statku" jest kapitan? Kiedyś w podobnych sytuacjach interweniowało wojsko. Teraz "interweniuje" prywatność, skutkiem czego
ludzie przeżywają gehennę w kraju położonym w środku Europy. Co Wy na to?

To powyżej to moja niekontrolowana, bezpośrednia reakcja na informację zawartą w artykule podanym w linku. A tak na spokojnie aż się prosi zapytać, czy polska władza interesuje się losami zwykłych ludzi? Kto w tym kraju rządzi? Dlaczego dopuszcza się aby w bliskiej odległości linii energetycznych znajdowały się gałęzie drzew?

Dlaczego nie dokonuje się przeglądów okresowych w celu określenia stanu technicznego linii energetycznych? Wszystko z biegiem czasu ulega zużyciu, starzeniu a pasy wokół linii zarastają. Po pewnym okresie muszą zostać wymienione elementy linii na nowe, a zarośla wycięte.

Jeśli już wystąpiło zniszczenie na skutek atmosferycznych zjawisk, to należało dokonać oceny ile czasu będzie potrzeba na usunięcie szkód własnymi środkami.Czy nie było sposobu na szybsze usunięcie szkód? Jak można pozostawić ludzi bez prądu aż dziesięć dni. Czu to tak trudno wyobrazić sobie, co ci ludzie przeżywają? To za czasów, znienawidzonej przez obecne władze komuny w podobnych przypadkach wysyłano wojsko do szybkiego usuwania awarii.

Co stoi na przeszkodzie, aby ten wypróbowany sposób zastosować dzisiaj? Przepraszam, ale nie mogę zapanować nad emocjami. Czy zadane na początku pytanie ze statkiem i kapitanem w tle to nie jest to samo, jak bym zapytał, czy w tym kraju jest jakaś władza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (58):

Sortuj komentarze:

5* za prawdziwie Obywatelskie Dziennikarstwo! Chciałoby się jeszcze, żeby skuteczność była porównywalna z tą dziennikarzy NYTimes`a Tyle dobrych pomysłów i tyle niemozności! Dlaczego cała ta społeczna frustracja nie ma miec konsekwencji np.dla radnych z tego regionu? To do nich nalezałobuy się zwrócić z prośbą o pomoc w organizowaniu odp.zabezpieczeń i egzekwowaniu odszkodowań - po to są, by być wyrazicielami potrzeb swoich wyborców. Tych , co pomogą - reklamować! A jeśli nie zareagują,bo mają to w nosie, albo inne priorytety, to należy to naglośnić - będą mieli kampanię negatywną oddolną, a wyborcy większą jasność na kogo głosować w najbliższych wyborach..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2010 20:18

Larum czynimy na temat śniegu, prądu i mrozów, a tu niebawem powodzie się zaczną i nastąpi kolejna w klasycznym wydaniu "wtopa" naszych włodarzy, od lokalnych począwszy do samej góry..... Ludziom trzeba uświadomić, że warto się ubezpieczyć. Ubezpieczyciel już znajdzie winnych takiego stanu rzeczy i na swoje wyjdzie, nawet jak by wypłacił bajońskie sumy z powodu powodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W przypadku linii energetycznych nie jest potrzebny współczynnik. Jeżeli chce się stworzyć nowoczesne państwo, to trzeba nowocześnie myśleć i linie energetyczne instalować w glebie na odpowiedniej głębokości, jak to wykonuje się w Niemczech, lub jak Tadeusz powiedział, czyszczenie pasów nad liniami wysokiego napięcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co u nas nie cuchnie? Gdzie by nie wdepnął to ,,,,,,. Cztery Komisje Sejmowe w sprawach kryminalnych. To standard w krajach UE? Podpowiedzcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 20:10

Marto naprawdę głęboko siedzę w temacie, oj cuchnie sprawa.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, zresztą błędem byłoby podawanie niesprawdzonych informacji. To sprawa innej rangi niż kącik porad sercowych:) Nie liczę na błyskawiczną odpowiedź, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 19:53

Marto, grzebnąłem tu i tam, nie tylko w internecie, także spokojnie z pisaniem, podobnie jak Ty czekam na odpowiedzi. Wiem, że czas pracuje na korzyść dostawców energii a nie dla pokrzywdzonych, ale cóż głowa muru nie rozbijemy.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysłałam zapytanie do ENION-u w sprawie bonifikat dla odbiorców pozbawionych energii. Czekam na odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne Dzięki za wrażliwe zareagowanie i służenie swoimi radami. Jeśli Władze z dotychczasowych komentarzy nic nie skorzystały, to im już nic nie pomoże. My tu nie mamy zamiaru rzucać się z motyką na słońce, lecz doradzać, sugerować sygnalizować o występowaniu nieprawidłowości, podłości i wszelakiego zła.
Piewców dobra i słodyczy rozlewającej się ze wszystkich organów naszej Władzy jest wystarczająco dużo, także jak paru odszczepieńców, od czasu do czasu coś wynajdzie, to może Polsce wyjść tylko na dobre. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni cieszy podstawowy fakt że jednak sa ludzie w Polsce którym na czymkolwiek zależy i to cieszy mnie najbardziej. Może jednak DO nabierze innego wymiaru i zacznie być tym czym powinno być czyli "obywatelskim" działaniem ku lepszej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.