Facebook Google+ Twitter

Czy katów spod znaku UB można wsadzać do więzienia?

Nie potrafimy rozliczyć się z przeszłością. Dzisiaj dotarły do mnie dwie informacje. Jedna, że bandzior z UB dostał wyrok bezwzględnego więzienia, druga, że zamknięto w psychiatryku kombatanta domagającego się wyroku dla UBeka.

96-letni kombatant Narodowych Sił Zbrojnych domagał się sprawiedliwego wyroku dla kata z UB „Krwawego Mańka”. Kombatant domaga się aby uczciwie osądzono i skazano funkcjonariusza UB, który katował więźniów, m.in. wkładając im nogi do pieca. Skutek tego był taki, że domagającego się sprawiedliwości 96-latka zamknięto w psychiatryku. Prawdopodobnie przed zatrzymaniem kombatanta pobiła ochrona sądu - donosi niezależna.pl.

Druga wiadomość pochodzi od wyborcza.pl. Gazeta podaje, że dziś 88-letni były UB-ek został skazany na więzienia za znęcanie się nad harcerzami w okresie stalinowskim. Jest on ostatnim żyjącym funkcjonariuszem UB z komórki tropiącej nielegalne warszawskie organizacje harcerskie. Oskarżał młodocianych o planowanie obalenia ustroju socjalistycznego.

Czytaj więcej o drugiej konspiracji harcerskiej

Czy po tylu latach, gdy ostatni sprawcy i świadkowie zbrodni stalinowskich są już schorowani ze starości, jest sens rozliczania się przed sądem z naszej przeszłości? Czy wyroki faktycznie ukarzą winowajców i oddadzą sprawiedliwość pokrzywdzonym?Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.