Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16226 miejsce

Czy kawa może pomóc przezwyciężyć uzależnienie od cukru?

Cukier daje energię, ale jest również bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu, powinniśmy unikać cukru lub stosować naturalne zamienniki np. stevia. Kawa doda Ci wigoru, jeśli Twój organizm dostanie odpowiednią dawkę...

Grafika wykonana i opisana na TEMAT KAWA / Fot. Jerzy Dłużniewski i Agnieszka Przybysz INFOTECH Czy kawa może pomóc przezwyciężyć uzależnienie od cukru?

Cukier daje energię, ale jest również bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu, powinniśmy unikać cukru lub stosować naturalne zamienniki np. Stevia.

Kawa doda Ci wigoru, jeśli Twój organizm dostanie odpowiednią dawkę tego magicznego napoju. Jednak kawa może też zabić, dlatego nie należy przesadzać z jej ilością. Max 5 filiżanek dziennie, optymalnie jednak dwie filiżanki, natomiast dla diabetyków zalecana dawka kawy to jedna filiżanka dziennie.


Czy wiesz co jest powodem, dla którego uzależniasz się od jakiegoś pożywienia, szczególnie od cukru?
Otóż jest to uwarunkowane tym, że twój mózg ma receptory opioidalne, które są częścią pierwotnego systemu nagradzania. System ten pomaga znaleźć, wyszukać i zjeść najświeższe pożywienie zamiast np. zepsutego.

Dzisiaj, kiedy żyjemy w świecie obfitości i jesteśmy otoczeni przez żywność przetworzoną, jest ona zwykle przeładowana cukrem. To prowadzi do naszego uzależnienia, ponieważ receptory opioidowe - które pierwotnie pomagały nam wybrać odpowiednie pożywienie - teraz doprowadzają nas do uzależnienia się od niewłaściwego pożywienia. Co jest najbardziej interesujące, działanie jest takie, jak w przypadku działania kokainy i innych uzależniających substancji, ponieważ cukier łączy się z tymi samymi receptorami.

Istnieje kilka składników noszących nazwę antagonisty receptorów opioidowych. Oznacza to, że kiedy zajmują receptor, chronią przed uzależnieniem od czegoś innego. I kawa występuje właśnie, jako środek antagonistyczny receptorów opioidowych. Kofeina zawarta w kawie łączy się z receptorami opioidowymi i tłumi uzależniający wpływ innej substancji.

"Jeśli, na przykład, jesteś uzależniony od cukru i naprawdę chcesz stopniowo pomóc ciału pozbyć się tego uzależnienia, picie kawy byłoby realnym sposobem pomożenia sobie w osiągnięciu tego.

Trenuj picie czarnej kawy. Pij ją bez cukru na pusty żołądek i wkrótce zobaczysz, jak stopniowo napady łaknienia zaczną znikać..." Ori Hofmekler
Książki autora:
The Warrior Diet,
The Anti-Estrogenic Diet,
Maximum Muscle Minimum Fat

Tak więc okazuje się, że kawa może przynosić korzyści, szczególnie poprawiając wydajność porannych ćwiczeń, ale tylko gdy unikasz dodawania cukru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.