Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21794 miejsce

Czy każdy niemowlak to potencjalny Einstein?

Zespół Kristy vanMarle z University of Missouri zebrał i poddał analizie wszystkie opublikowane na przestrzeni 30 lat badania poświęcone intuicyjnemu zrozumieniu podstawowych praw fizyki przez niemowlęta. Wnioski są zaskakujące.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Baby.jpg&filetimestamp=20060702071533 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgJak podaje eurekalert.org, uczeni amerykańscy twierdzą, że już nawet dwumiesięczne niemowlęta posiadają intuicyjną, wrodzoną wiedzę, która pozwala im znać podstawowe prawa fizyki. Dwumiesięczne dziecko doskonale zdaje sobie sprawę, że puszczony przedmiot spadnie na ziemię. Wiedzą również o tym, że schowane za naszymi plecami zabawki nie dematerializują się, lecz nadal tam są i za chwilę będzie można znów się nimi bawić.

Pięciomiesięczne dzieci doskonale wiedzą, że woda to nie ciało stałe. Dzieci w 10. miesiącu życia, gdy do wyboru otrzymują dwa jednakowe pojemniki intuicyjnie wybierają ten, który jest pełniejszy.

Dzięki tym naukowym opracowaniom, zespół vanMarle doszedł do wniosku, że maluchy są w stanie domyślać się, czy też przewidzieć niektóre przyszłe zdarzenia, które wynikają z tego co akurat w danej chwili się wokół nich dzieje.

Naukowcy zauważają w opracowaniu, że ta wiedza na tym etapie rozwoju dziecka jest ograniczona do podstawowej. Rozwinie się ona dopiero dzięki obcowaniu z rodzicami, dzięki czemu będą mogły one poznać otaczający ich świat dużo lepiej. To z kolei pozwoli zrozumieć otaczającą je rzeczywistość.

Okazuje się więc, że maluchy wiedzą znacznie więcej na temat świata, który je otacza. Nie ograniczają się one tylko do tych reakcji, które my, dorośli, jesteśmy w stanie u nich dostrzegać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.