Facebook Google+ Twitter

Czy kobiety mówią za dużo?

Badania dotyczące porozumiewania się dowodzą, że to nie płeć piękna jest tą bardziej gadatliwą.

Profesor Geoffrey Beattie z Uniwersytetu w Manchesterze przeprowadził badania na temat komunikacji werbalnej mężczyzn i kobiet. Jego wnioski mogą wprawić w osłupienie całą męską populację, bo otóż po raz kolejny powszechnie znany fakt staje się jedynie nieuzasadnioną plotką.

Profesor na mocy udokumentowanych badań stwierdził, że mężczyźni są bardziej gadatliwi od kobiet! Zaszokował tym cały świat i pozostaje zastanowić się, czy kobiety nie myślą sobie czasem: "No przestań już gadać wreszcie!". Tak czy inaczej, stereotyp pozostanie w umysłach ludzi i niestety drogie Panie nadal będziemy uważać was za bardziej gadatliwe od nas samych.

Jest jeszcze jedna ciekawostka, jaką zauważył Pan profesor, a mianowicie płeć brzydsza, choć używa więcej słów w ciągu dnia, to są to słowa często powielane, przewidywalne, jednym słowem w kółko to samo, natomiast kobiety są bardziej nieprzewidywalne w swoich ustnych wywodach.

Chcąc uratować honor męskiej części gatunku mogę tylko napisać: "Profesor Geoffrey Beattie z Uniwersytetu w Manchesterze przeprowadził…"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

werol
  • werol
  • 02.03.2011 09:28

Czy profesor Geoffrey Beattie jest żonaty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.