Facebook Google+ Twitter

Czy kolejne Szybowcowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Lesznie?

To pytanie zadaje sobie każdy miłośnik tego sportu, ale czy tak się stanie, dowiemy się dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Ryszard Andryszczak, dyrektor Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie złożył wniosek o możliwość zorganizowania kolejnych Szybowcowych Mistrzostw Świata w Lesznie. Impreza ta miałaby się odbyć w 2014 roku na leszczyńskim lotnisku. Decyzję musi podjąć Międzynarodowa Federacja Aeronautyczna, która już trzy razy pozwoliła zorganizować tak wielkiej rangi zawody w Lesznie, pierwsze w 1958 r., drugie w 1968 r. i 2003 r., po których leszczynianie byli chwaleni za bardzo dobrą organizację.

Wniosek został już poparty przez władze Aeroklubu Polskiego i trafił do FAI, czyli Międzynarodowej Federacji Aeronautycznej. - Leszno ma bardzo wielkie szanse - zaznacza Ryszard Andryszczak, dyrektor Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Niestety na odpowiedź będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale wiadomo już, ze w 2013 roku odbędą się tutaj Mistrzostwa Świata Juniorów. Konkurencję w organizacji mistrzostw świata stanowi Słowacja i Litwa.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ten zxc
  • ten zxc
  • 16.11.2010 22:17

"Aeronautyczna" coż za piękny archaizm. Mainstreamowe tlumaczenie to raczej "lotnicza". Będę czekał na Pani relacje z Szybowcowych Mistrzostw Swiata Juniorów.

Pozdrawiam
zxc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.