Facebook Google+ Twitter

Czy kolejny prezent dla Della zatrzyma koncern w Łodzi?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-04 09:34

Wciąż nie wiadomo, czy Dell zostanie w Łodzi, tymczasem Ministerstwo Gospodarki zamierza w najbliższych dniach... zwiększyć pomoc publiczną dla komputerowego giganta o kolejne 4,5 mln euro. Po co? By Dell w końcu wykupił grunt, na którym od roku stoi jego łódzka fabryka. Amerykanie nie uczynili tego do tej pory, bo nie podoba im się cena.

W ubiegłym tygodniu podaliśmy, za brytyjską gazetą "Sunday Times", że Dell rozważa sprzedaż nowo wybudowanej fabryki komputerów tajwańskimu koncernowi Foxconn. W łódzkim zakładzie wybuchła panika, podobna zapanowała na korytarzach łódzkiego magistratu - wszak Dell jest "ukochanym dzieckiem" prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. W nadesłanym do Ministerstwa Gospodarki oświadczeniu Dell nie potwierdził co prawda prasowych doniesień, ale też jednoznacznie im nie zaprzeczył. Koncern stwierdził w nim jedynie: "Dell uważnie przygląda się swoim modelom biznesowym na całym świecie, ale nie podjął jeszcze żadnych decyzji w związku z Polską".

Fabryka na łódzkim Olechowie zaczęła działać na początku tego roku / Fot. Grzegorz Gałasiński/PolskapresseW zamian za ulokowanie w Polsce wartej 200 mln euro inwestycji, rząd obiecał Amerykanom pomoc publiczną w wysokości 200 mln zł. Trzy czwarte z tej sumy koncern ma dostać w gotówce do 2012 r., resztę w formie zwolnień podatkowych. Okazuje się, że to wciąż nie zaspokaja apetytu koncernu.

Więcej o relacjach finansowych Della z polskimi władzana stronach Polska Dziennik Łódzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.