Facebook Google+ Twitter

Czy Komisja Palikota zezwoli na sprzedaż alkoholu przy kosciołach?

Jak dowiedziała się Gazeta.pl - Sprzedaż piwa lub wódki w pobliżu szkoły, urzędu, a nawet kościoła może być wkrótce dozwolona. W Sejmie jest już projekt ustawy, który spowoduje, że alkoholem będzie można handlować niemal w każdym sklepie.

Patronat nad projektem objęła komisja ''Przyjazne Państwo''. Informacji portalu Gazeta.pl wynika, że to nie sami posłowie przygotowali projekt, a powstał on ''na zlecenie komisji trzy organizacje skupiające sieci handlowe i małe firmy - Polska Izba Handlu, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.''

Projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości przewiduje, że nie byłoby limitów na miejsca, gdzie alkohol byłby rozprowadzany. Tym samym samorządy gminne miałyby ograniczone prawo do wprowadzania prohibicji, nie miałyby wpływu na to, gdzie alkohol byłby sprzedawany. Jeśli projekt przejdzie, trunki bedzie można dostać przy szkołach, kościołach czy urzędach.

Projekt został źle przyjęty przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alhokolowych, która twierdzi, że ustawa zaszkodziłaby polityce antyalkoholowej.

Posłowie z komisji ''Przyjazne Państwo'' nie komentują projektu. Projekt zostanie poruszony na środowym spotkaniu członków komisji.

Źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.