Facebook Google+ Twitter

Czy Komitet Obrony Demokracji to nowa Targowica?

Czy w Polsce istnieje niebezpieczeństwo interwencji zewnętrznej? Według Stanisława Michalkiewicza jest takie ryzyko.

W ośrodkach elit III RP narasta histeria związana z działaniami rządu Beaty Szydło. Jej owocem jest powołanie Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza Komitet Obrony Demokracji to współczesna Targowica, a jej członkowie mogą wzywać państwa UE do interwencji w obronie upadającej demokracji. Wszystko to może się dziać w majestacie prawa, gdyż w Polsce obowiązuje traktat lizboński, w którym jeden z zapisów mówi o klauzuli solidarności. Zgodnie z nią państwa UE mogą dokonać interwencji w kraju członkowskim UE, w którym zagrożona jest demokracja. Zapis ten jest bardzo podobny do doktryny Breżniewa.

Michalkiewicz zwraca uwagę, że ważnym członem tego komitetu stanowią Żydzi: "Ano pani Monika Płatek, co to kolaboruje z żydowskim finansowym grandziarzem, mającym ambicję przerobienia całego świata we wspólną oborę, gdzie na nawozie historii będą rosły fortuny starszych i mądrzejszych. W ramach tej kolaboracji pani Płatek, wykorzystując pracowicie uciułane naukowe tytuły, zajmuje się duraczeniem łatwowiernych tubylców feminizmem, genderactwem i temu podobnymi wynalazkami, no a teraz, skoro ze strony starszych i mądrzejszych już padł taki rozkaz - „broni demokracji”. Powiedzmy sobie otwarcie i szczerze – czegóż można chcieć więcej od pani Moniki Płatek? Demokracji broni również pan Jarosław J. Szczepański, do 2014 roku przewodniczący polskiej loży żydowskiego Zakonu Synów Przymierza, co to za punkt honoru stawia sobie doprowadzenie do zadośćuczynienia przez Polskę żydowskim roszczeniom majątkowym, w następstwie czego Żydzi staliby się w Polsce środowiskiem dominującym ekonomicznie, zyskując status szlachty czyli Herrenvolku i spychając mniej wartościowy naród tubylczy do rangi narodu drugiej kategorii.Jakże tedy mogłoby w takim towarzystwie zabraknąć pana Jana Hartmana, zażywającego reputacji filozofa? Próbował wkręcić się („owsik mały, pełen chęci, tu się wkręci, tam się wkręci...”) a to do ruchu filozofa biłgorajskiego, a to tu, a to tam - ale o ile pan prof. Hartman próbuje się wkręcać, to pan Jarosław Lipszyc wygląda na reprezentanta żydokomuny, z uwagi choćby na zaangażowanie w „Krytyce Politycznej”, będącej współczesną odmianą „Nowych Dróg”, w których za pierwszej komuny przodkowie dzisiejszych demokratów kombinowali, jakby tu wydymać mniej wartościowy naród tubylczy po marksistowsku-leninowsku. Do tego towarzystwa dołączyła Jabłoneczka, czyli pani Anna Applebaum. W jej przypadku zaangażowanie w obronie demokracji jest zrozumiałe, jeśli się zważy, jakie alimenty musiał stracić książę-małżonek, przyłapany przez spiskujących kelnerów na intymnych wynurzeniach o robieniu laski prezydentowi Obamie."- czytamy w jego felietonie.

Według Michalkiewicza Żydom może się nie podobać nowy rząd, ponieważ zasiada w nim Antoni Macierewicz. Jedna z żydowskich instytucji Liga Antydefamacyjna zażądała usunięcia go ze stanowiska, ponieważ uważał on za prawdziwe Protokoły Mędrców Syjonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pan Robert Kamiński - jakie treści o Michalkiewiczu, taki komentarz Jadwigi. :)
Ja się mam kopać z koniem? Wolne żarty.
A o biskupów mnie Pan nie karci?
No nie, to takie niewygodne; pan Michalkiewicz bowiem czyniąc porównania posługuje się nazwą "Targowica" - synonimem zdrady, co ma przemówić mocnym akcentem do słuchaczy. Jednakże nie zagłębia się dyskretnie w istotną część tej zdrady: wybitne nazwiska twórców antykonstytucyjnego spisku, którzy ostatecznie zwiśli na warszawskich latarniach.

" „Przechodniu! Wstrzymay twe modły, BOG ie za Prawych odbiera;
Jam Oyczyzny zdrayca podły- Jak kto żyie, tak umiera.
Straciłem życie i sławę, Niż pierwsze ostatnie wprzodu;
Sam sobie dałem Buławę, Stryczek był z Woli Narodu.
Śmierć mą nie głosiły Dzwony, Wyrok słuszny dni mych przerwą,
Jam tu został powieszony, I tu moje ginie ścierwo”.
http://historiezapomniane.blogspot.com/2012/01/haniebny-koniec-targowickiej-zdrady.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie uderzyły silące się na pseudodowcip kpiny w TVP (TVN nie oglądam) z bardzo pracowitej wizyty PRP Andrzeja Dudy w Chinach zobaczcie komentarz w tej kwestii na stronie http://niewygodne.info.pl/artykul6/02650-Zobacz-co-widzieli-Chinczycy-a-nie-pokazala-TVP.htm
W poprzednim rządzie o współpracę czy inwestycje chińskie w Polsce zabiegał wicepremier Pawlak ( to kontakty nawet na szczeblu rządowym ustały gdy stracił funkcję prezesa PSL i zostawił stanowisko wicepremiera).
Na szczęście nikt już nie komentuje jak jeszcze 15 lat temu w GW że Polska nie powinna w ogóle wspólpracować z komunistycznym rzadem w Pekinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Demokracja płonie, zamach na niezależność sądownictwa a Pani Jadwiga o spiskach żydów Wstyd !!!!!!!
Spodziewałem się po Pani czegoś więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolne wybory, "wolne" media, wolny internet, bezpieczeństwo socjalne, wolnoć Tomku w swoim domku, co nie jest zabronione prawem jest dozwolone? Na co jest a na co już nie ma "przyzwolenia"w 'państwie prawa"? Może to są kwestie podstawowe w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w TVP dziala spokojnie w programach informacyjnych grupa dziennikarzy w stylu Jerzego Urbana na opak nawołujących do bojkotu rządzącej większości na ulicy. Chyba przyszło przed Sejm 50 osob o wyglądzie ORMOwcoW? Majdan sie nie udał?
Także dzienniakarze tzw. obiektywni w TVP są urażeni faktem ze premier, prezydent i prezes ktorzy obecnie rządzą przyjmują zaproszenie do TV Polsat ale unikaja jak ognia TVP. Lawina krytyki w TVP jest sprowokowana tym własnie faktem. Wbrew zatem gloszonej w TVP propagandzie nadal jest demkracja skoro "medium publiczne" ma taką swobodę w prezentowaniu takich np haseł że rząd w 100 dni puści Polskę z torbami. ( notabene moim zdaniem dzieki wygranej PiS wielu Polakow się nie buntuje przeciwko wladzy bo ma w Sejmie reprezentację).
Obecna opozycja nie ma się do kogo odwolać z tej prostej przyczyny że poparcie wyborców czyli tzw. sywerena dla niej wciąż maleje. A im bardziej maleje tym większy krzyk o obaleniu demokracji.
Nawet teraz w nocy w TVP Info powtarzane jest tzw. Forum w ktorym przez bodaj 5 politykow i ekspertow opozycji ataki na jedną reprezentantkę partii rządzącej. Więc gdzie tu państwo totalitarne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy Komitet Obrony Demokracji to nowa Targowica?"

NIE - ponieważ nie należą do niego biskupi.
Michalkiewicza w dzieciństwie ktoś musiał straszyć ,że go Żyd - szmaciarz porwie i na macę przerobi. I tak mu zostało, bo nikt biedaka na terapie nie skierował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.