Facebook Google+ Twitter

Czy Korwin-Mikke powinien przeprosić?

Janusz Korwin-Mikke to jeden z największych skandalistów w polskiej polityce. Od dwóch dekad nieustannie udowadnia, że mimo swojej niskiej popularności w sondażach potrafi skupić na sobie uwagę mediów.

Sonda

Czy Korwin-Mikke powinien przeprosić?

 / Fot. Michał BednarskiKorwin-Mikke to polityk, który nie zwalnia tempa. Ostatnio głośno o nim było w związku z wypowiedziami na temat posłanki Anny Grodzkiej, którą nazwał „dziwolągiem”. Wielu twierdzi, że lider Kongresu Nowej Prawicy po prostu tak ma – a to obrazi jakiegoś politycznego przeciwnika, a to powie parę niepoprawnych politycznie słów na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych lub powstania warszawskiego.

Najnowszą aferę prezes KNP wywołał nazywając paraolimpiadę paranoją, której nie powinno się pokazywać w telewizji. - Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych – tłumaczy Janusz Korwin-Mikke - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. - dodaje.

Wielu ludzi oburzyły te słowa, przez co Korwin-Mikke znów załapał się na kolejne już pięć minut w mass mediach. Wielu publicystów i komentatorów podeszło z oburzeniem do tego tematu przez co również na portalach internetowych „polityk w muszce” był ostatnio głównym tematem.

Abstrahując od tego czy prezes Kongresu Nowej Prawicy miał słuszność wyrażając ten czy inne poglądy zastanówmy się nad tym czy powinien za słowa o niepełnosprawnych przeprosić. Korwin-Mikke jako liberał na pewno jak nikt inny pragnie żyć w świecie, gdzie wolność jest szeroko rozumianym pojęciem. Każdy rodzaj wolności, również wolność słowa.

Jeśli jednak Janusz Korwin-Mikke pragnie kiedykolwiek jeszcze wprowadzić swoją partię do sejmu powinien zachowywać się jak wytrawny polityk i brać odpowiedzialność za swoje słowa. Nawet jeśli intencje miał najszczersze i – jak sam twierdzi – nie może odpowiadać za to, że ktoś go źle zrozumiał to jeśli chce aby KNP cieszyło się większym poparciem musi w przyszłości unikać podobnych jak ta sytuacji. Sytuacji, w których opinia wypowiedziana przez Korwin-Mikkego zostaje zaprezentowana w mass mediach w taki sposób, który z pewnością da mu chwilę sławy ale z pewnością nie da jego partii dodatkowych punktów procentowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Cała ta sprawa Korwina jest śmieszna. Dla porównania: Dzisiaj ktoś publiczny powiedziałby , że w telewizji nie powinno się pokazywać eleminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, bo Ci sportowcy i użył bardzo obrazliwego słowa. Uwaga skupiła by się na tym kto to powiedział a nie na tych co otym zdecydowali, bo tak samo myśleli jak ten co to powiedział , w myśl zasady lepiej komuś świnie podłożyć i udawać przyjaciela.
Nie tylko pan Korwin powienien przeprosić ale głownie Ci którzy paraolimpiady nie pokazali. Pan Korwin wyraził to co myśli po cichu telewizja i ludzie biznesu.
Bardzo często niepełnosprawnych pokazuje sie w telewizji jako słabych , opuszczonych, przy których powstają fundację. Gdyby zaczeto pokazywać w telewizji niepełnosprawnych takimi jakimi najczęściej są , lepiej radzących sobie w życiu, usmiechniętych niż pełnosprawni tak jak na paraolimpiadzie, ludzie przestali by się litować nad nimi i nie jedna fundacja by upadła, a firma która by reklamowała się w czasie transmisji straciła by dochody a przy tym wiele miejsc pracy dla zdrowych ludzi dla których niepołnosprawni przedstawiani jako smutni to bank pieniedzy.
Niepełnosprawni są bardziej radośni od ludzi zdrowych. I tu jest problem. Kto autetycznie się uśmiecha? Wystarczy sobie przypomnieć narzekania piłkarzy zdrowych. Może dlatego teraz ich nie ogladamy. Przecież w telewizji nie można pokazywać smutnych zdrowych.
Światem rządzi kasa. Zobaczymy to co się opłaca. Tu żadnych wyższych racji nie ma. A wmówić można wszystko, żeby ładnie wyglądało.
Gdyby zapytać się sportowca , czy prawdziwy sportowiec potrzebuje telewizji aby uprawiać sport?
Czy najlepsi fachowcy odpowiadają na pytania w telewizji każdego dnia? Prawdziwy fachowiec nie ma na to czasu i szkoda go bo ma ważniejsze sprawy na głowie?
Czy najlepsi kucharze występują w telewizji?
Telewizja daje mylne wrażenie, że ktoś jest ważniejszy bo w niej jest ? I szkoda , że najczęściej się nabieramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Frycek
 • Frycek
 • 08.09.2012 17:26

Najgorsze jest to, że jest w Polsce wielu debili, dla których Korwin jest wzorem, co by nie powiedział i zrobił to jest słuszne, a kto myśli inaczej ten ma niskie IQ i go nie rozumie oraz media nas zmanipulowały. Za jakiś czas znowu kogoś obrazi aby po raz kolejny zaistnieć. Ktoś go wcześniej porównał z Palikotem, że ten zmienia zdanie a Korwin ma od 20 lat te same poglądy, a ja powiem, że tylko krowa nie zmienia zdania jak widać nie tylko. Inteligentny człowiek zmienia swoje poglądy gdy to jest konieczne, świat się zmienia. tylko głupcy powtarzają ciągle to samo. Trzeba się rozwijać, a nie stać w miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 07.09.2012 13:45

Debil was zainspirował do takich" filozoficznych"wypowiedzi - co za dno ,może porozmawiajmy o oborniku,może o palikmiocie,może o innym GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Samhain
 • Samhain
 • 07.09.2012 13:34

Korwin wracaj lepiej do grania w karty bo polityka coś Ci nie wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ateista
 • Ateista
 • 07.09.2012 12:53

Lewactwo wg Korwina i jego fanów to normalni ludzie, którzy chcą żyć w znośnym świecie, czyli wszyscy ludzie o umiarkowanych poglądach. Korwin-Mikke wyznaje kult siły, ideologię prostaków, prymitywów i psychopatów. Marzy mu się w Polsce "dziki zachód", gdzie każdy ciągnie w swoją stronę i może sobie postrzelać z pistoletu. Uważa się za cżłowieka bardziej inteligentnego niż 99,9% ludzkości, a jego główną strategią pozyskiwania zwolenników jest obrażanie kogo tylko się da. Dyskusja z nim kończy się splunięciem przez niego na ziemię w geście pogardy. Oto cały Korwin-Mikke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mama
 • mama
 • 07.09.2012 11:24

@red Dzisiaj 11:17
Wyjaśnij nam co sie kryje pod słowem :lewactwo.
Czy katolicy , muzułmanie , buddyści , są lewakami?
Jesteś jakiś taki nie dorobiony ale jednak człowiek, zapewne.Może niech ci Rydzyk wyjaśni znaczenie słowa :lewactwo.Może ktoś z otoczenia Korwina-Mikke albo PiS.
Najlepiej tobie to wyjaśni ;bezpartyjny , może ateista -lekarz od chorób psychicznych -psychiatra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 07.09.2012 11:17

.... ta pani profesor jak już coś powie to klękajcie narody świata ! Lewactwo nie jest wstanie zrozumieć filozofa - nie ten etap rozwoju .Lewactwo jeszcze jest wstanie hibernacji , tkwią w poprzednim systemie.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
T
 • T
 • 07.09.2012 11:04

Dzięki tym prowokacjom, pan Korwin -Mikke co jakiś czas wywołuje burzę w internecie. Ma tam swoich zagorzałych zwolenników i oczywiście przeciwników. Zdarza się, choć rzadko, że w pyskówkę z nim wda się ktoś z głównego nurtu polityki. Zapewne po to by samemu zaistnieć. Zazwyczaj jednak Korwin-Mikke jest ignorowany!! i bardzo dobrze

Tym razem zareagowała Joanna Senyszyn, europosłanka SLD i profesor Uniwersytetu Gdańskiego. W swoim blogu na portalu onet.pl zacytowała fragment felietonu polityka:
- Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych.

A potem odpisała mu tak:
- Tym samym nieopatrznie wyjaśnił, dlaczego nie jest do telewizji zapraszany. Najwyraźniej nie spełnia żadnego z podanych przez siebie kryteriów: ani zdrowy, ani piękny, ani silny, ani uczciwy, ani mądry. Aż miło, że coraz więcej ludzi i instytucji się na nim poznaje.

Uff, pani profesor, ale mu pani dołożyła! Teraz Korwin-Mikke na pewno zmieni zdanie o kobietach.Zapewne będzie teraz się czepiał tramwaju albo czegoś nieosiągalnego dla jego zmysłu normalnego człowieka

Komentarz został ukrytyrozwiń

D. Tusk przypomina mi trochę "ministra wołu" z bajki I. Krasickiego. Dookoła rwetes, "ruiny i zgliszcza", afery, kryzysy, kondominium, "utrata suwerenności" a jednak wszystko jako tako trzyma się kupy. Alternatywą jest "małpa minister".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z opinią p.A. Komińskiego 08:47. W sytuacji, gdy wytworzyła się klasa społeczna (umownie nazwę ją - "chłopcy pieczątkowcy") dbająca o swoje interesy, gdy Państwo niepostrzeżenie lecz stale zmierza do roku 1984 (według G. Orwell'a), jednostki takie jak J.K. Mikke są bardzo potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.