Facebook Google+ Twitter

Czy Korwin-Mikke powinien przeprosić?

Janusz Korwin-Mikke to jeden z największych skandalistów w polskiej polityce. Od dwóch dekad nieustannie udowadnia, że mimo swojej niskiej popularności w sondażach potrafi skupić na sobie uwagę mediów.

Sonda

Czy Korwin-Mikke powinien przeprosić?

 / Fot. Michał BednarskiKorwin-Mikke to polityk, który nie zwalnia tempa. Ostatnio głośno o nim było w związku z wypowiedziami na temat posłanki Anny Grodzkiej, którą nazwał „dziwolągiem”. Wielu twierdzi, że lider Kongresu Nowej Prawicy po prostu tak ma – a to obrazi jakiegoś politycznego przeciwnika, a to powie parę niepoprawnych politycznie słów na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych lub powstania warszawskiego.

Najnowszą aferę prezes KNP wywołał nazywając paraolimpiadę paranoją, której nie powinno się pokazywać w telewizji. - Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych – tłumaczy Janusz Korwin-Mikke - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. - dodaje.

Wielu ludzi oburzyły te słowa, przez co Korwin-Mikke znów załapał się na kolejne już pięć minut w mass mediach. Wielu publicystów i komentatorów podeszło z oburzeniem do tego tematu przez co również na portalach internetowych „polityk w muszce” był ostatnio głównym tematem.

Abstrahując od tego czy prezes Kongresu Nowej Prawicy miał słuszność wyrażając ten czy inne poglądy zastanówmy się nad tym czy powinien za słowa o niepełnosprawnych przeprosić. Korwin-Mikke jako liberał na pewno jak nikt inny pragnie żyć w świecie, gdzie wolność jest szeroko rozumianym pojęciem. Każdy rodzaj wolności, również wolność słowa.

Jeśli jednak Janusz Korwin-Mikke pragnie kiedykolwiek jeszcze wprowadzić swoją partię do sejmu powinien zachowywać się jak wytrawny polityk i brać odpowiedzialność za swoje słowa. Nawet jeśli intencje miał najszczersze i – jak sam twierdzi – nie może odpowiadać za to, że ktoś go źle zrozumiał to jeśli chce aby KNP cieszyło się większym poparciem musi w przyszłości unikać podobnych jak ta sytuacji. Sytuacji, w których opinia wypowiedziana przez Korwin-Mikkego zostaje zaprezentowana w mass mediach w taki sposób, który z pewnością da mu chwilę sławy ale z pewnością nie da jego partii dodatkowych punktów procentowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Cała ta sprawa Korwina jest śmieszna. Dla porównania: Dzisiaj ktoś publiczny powiedziałby , że w telewizji nie powinno się pokazywać eleminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, bo Ci sportowcy i użył bardzo obrazliwego słowa. Uwaga skupiła by się na tym kto to powiedział a nie na tych co otym zdecydowali, bo tak samo myśleli jak ten co to powiedział , w myśl zasady lepiej komuś świnie podłożyć i udawać przyjaciela.
Nie tylko pan Korwin powienien przeprosić ale głownie Ci którzy paraolimpiady nie pokazali. Pan Korwin wyraził to co myśli po cichu telewizja i ludzie biznesu.
Bardzo często niepełnosprawnych pokazuje sie w telewizji jako słabych , opuszczonych, przy których powstają fundację. Gdyby zaczeto pokazywać w telewizji niepełnosprawnych takimi jakimi najczęściej są , lepiej radzących sobie w życiu, usmiechniętych niż pełnosprawni tak jak na paraolimpiadzie, ludzie przestali by się litować nad nimi i nie jedna fundacja by upadła, a firma która by reklamowała się w czasie transmisji straciła by dochody a przy tym wiele miejsc pracy dla zdrowych ludzi dla których niepołnosprawni przedstawiani jako smutni to bank pieniedzy.
Niepełnosprawni są bardziej radośni od ludzi zdrowych. I tu jest problem. Kto autetycznie się uśmiecha? Wystarczy sobie przypomnieć narzekania piłkarzy zdrowych. Może dlatego teraz ich nie ogladamy. Przecież w telewizji nie można pokazywać smutnych zdrowych.
Światem rządzi kasa. Zobaczymy to co się opłaca. Tu żadnych wyższych racji nie ma. A wmówić można wszystko, żeby ładnie wyglądało.
Gdyby zapytać się sportowca , czy prawdziwy sportowiec potrzebuje telewizji aby uprawiać sport?
Czy najlepsi fachowcy odpowiadają na pytania w telewizji każdego dnia? Prawdziwy fachowiec nie ma na to czasu i szkoda go bo ma ważniejsze sprawy na głowie?
Czy najlepsi kucharze występują w telewizji?
Telewizja daje mylne wrażenie, że ktoś jest ważniejszy bo w niej jest ? I szkoda , że najczęściej się nabieramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Frycek
 • Frycek
 • 08.09.2012 17:26

Najgorsze jest to, że jest w Polsce wielu debili, dla których Korwin jest wzorem, co by nie powiedział i zrobił to jest słuszne, a kto myśli inaczej ten ma niskie IQ i go nie rozumie oraz media nas zmanipulowały. Za jakiś czas znowu kogoś obrazi aby po raz kolejny zaistnieć. Ktoś go wcześniej porównał z Palikotem, że ten zmienia zdanie a Korwin ma od 20 lat te same poglądy, a ja powiem, że tylko krowa nie zmienia zdania jak widać nie tylko. Inteligentny człowiek zmienia swoje poglądy gdy to jest konieczne, świat się zmienia. tylko głupcy powtarzają ciągle to samo. Trzeba się rozwijać, a nie stać w miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 07.09.2012 13:45

Debil was zainspirował do takich" filozoficznych"wypowiedzi - co za dno ,może porozmawiajmy o oborniku,może o palikmiocie,może o innym GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Samhain
 • Samhain
 • 07.09.2012 13:34

Korwin wracaj lepiej do grania w karty bo polityka coś Ci nie wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ateista
 • Ateista
 • 07.09.2012 12:53

Lewactwo wg Korwina i jego fanów to normalni ludzie, którzy chcą żyć w znośnym świecie, czyli wszyscy ludzie o umiarkowanych poglądach. Korwin-Mikke wyznaje kult siły, ideologię prostaków, prymitywów i psychopatów. Marzy mu się w Polsce "dziki zachód", gdzie każdy ciągnie w swoją stronę i może sobie postrzelać z pistoletu. Uważa się za cżłowieka bardziej inteligentnego niż 99,9% ludzkości, a jego główną strategią pozyskiwania zwolenników jest obrażanie kogo tylko się da. Dyskusja z nim kończy się splunięciem przez niego na ziemię w geście pogardy. Oto cały Korwin-Mikke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mama
 • mama
 • 07.09.2012 11:24

@red Dzisiaj 11:17
Wyjaśnij nam co sie kryje pod słowem :lewactwo.
Czy katolicy , muzułmanie , buddyści , są lewakami?
Jesteś jakiś taki nie dorobiony ale jednak człowiek, zapewne.Może niech ci Rydzyk wyjaśni znaczenie słowa :lewactwo.Może ktoś z otoczenia Korwina-Mikke albo PiS.
Najlepiej tobie to wyjaśni ;bezpartyjny , może ateista -lekarz od chorób psychicznych -psychiatra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 07.09.2012 11:17

.... ta pani profesor jak już coś powie to klękajcie narody świata ! Lewactwo nie jest wstanie zrozumieć filozofa - nie ten etap rozwoju .Lewactwo jeszcze jest wstanie hibernacji , tkwią w poprzednim systemie.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
T
 • T
 • 07.09.2012 11:04

Dzięki tym prowokacjom, pan Korwin -Mikke co jakiś czas wywołuje burzę w internecie. Ma tam swoich zagorzałych zwolenników i oczywiście przeciwników. Zdarza się, choć rzadko, że w pyskówkę z nim wda się ktoś z głównego nurtu polityki. Zapewne po to by samemu zaistnieć. Zazwyczaj jednak Korwin-Mikke jest ignorowany!! i bardzo dobrze

Tym razem zareagowała Joanna Senyszyn, europosłanka SLD i profesor Uniwersytetu Gdańskiego. W swoim blogu na portalu onet.pl zacytowała fragment felietonu polityka:
- Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych.

A potem odpisała mu tak:
- Tym samym nieopatrznie wyjaśnił, dlaczego nie jest do telewizji zapraszany. Najwyraźniej nie spełnia żadnego z podanych przez siebie kryteriów: ani zdrowy, ani piękny, ani silny, ani uczciwy, ani mądry. Aż miło, że coraz więcej ludzi i instytucji się na nim poznaje.

Uff, pani profesor, ale mu pani dołożyła! Teraz Korwin-Mikke na pewno zmieni zdanie o kobietach.Zapewne będzie teraz się czepiał tramwaju albo czegoś nieosiągalnego dla jego zmysłu normalnego człowieka

Komentarz został ukrytyrozwiń

D. Tusk przypomina mi trochę "ministra wołu" z bajki I. Krasickiego. Dookoła rwetes, "ruiny i zgliszcza", afery, kryzysy, kondominium, "utrata suwerenności" a jednak wszystko jako tako trzyma się kupy. Alternatywą jest "małpa minister".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z opinią p.A. Komińskiego 08:47. W sytuacji, gdy wytworzyła się klasa społeczna (umownie nazwę ją - "chłopcy pieczątkowcy") dbająca o swoje interesy, gdy Państwo niepostrzeżenie lecz stale zmierza do roku 1984 (według G. Orwell'a), jednostki takie jak J.K. Mikke są bardzo potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.