Facebook Google+ Twitter

Czy Kościół powinien dopuścić spowiedź online?

Przez internet można zrobić niemal wszystko, nie wychodząc z domu. Czy także wyspowiadać się?

Stereotyp spowiedzi.

Większość z nas wie jak wyglada spowiedź, jaki ma przebieg i charakter. Przed każdą uroczystością ludzie idą do konfesjonałów aby oczyścić swoje dusze i w spokoju przeżyć święta czy inne uroczystości. Kościoły są wtedy pełne, trzeba stać w kolejkach, często dość długo. Większość ludzi już w trakcie drogi do kościoła myśli co powiedzieć księdzu, jak ująć wszystkie swoje grzechy. Wchodząc do konfesjonału czują stres, zastanawiają się, czy dostaną rozgrzeszenie, czasami świadomie zatajają grzechy.

Spowiedź online rowiązaniem problemów.

Nie spotykając się z ksiedzem twarzą w twarz, człowiek może stać się bardziej otwarty, może wyznać wszystko bez stresu i obawy o reakcję księdza. Zniknęłyby kolejki do spowiedzi, zwiększyłaby się liczba ludzi spowiadajacych się. Jednak jest i druga strona tej sprawy. Spowiedź powinna być naszą prywatną sprawą. Tylko My, ksiądz i sam Bóg wiemy, o czym rozmawiamy w konfesjonale. Natomiast internet niesie zagrożenia. Nasza spowiedź może przedostać się do sieci i tysiące ludzi będzie wiedziało o naszych grzechach, a to jest niedopuszczalne.

Tak i nie dla spowiedzi online.

Kościół powinien jednak zaryzykować i dopuścić taki rodzaj spowiedzi. Ludzie mieliby możliwość wyboru. Tradycjonaliści szliby do kościoła, natomiast pozostali korzystaliby z własnych komputerów aby przystąpić do tego sakramentu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

esiu
  • esiu
  • 27.03.2011 20:54

spowiedz to bzdura. co pedofila w czarnym szlafroku interesuja moje grzechy? zakladajac ze aposlolowie przekazali ich moc przebaczania dalej, pokazcie mi jeden przyklad w biblii, w ktorym ktokolwiek opowiadal grzechy apostolom zeby zostaly mu przebaczone.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Góral
  • Góral
  • 23.12.2010 17:28

Witam!!
moja przygoda ze spowiedzią :)

Jak miałem może 12 lat poszedłem do spowiedzi . Jakie grzechy może mieć 12 latek?? No jak się z kolegami po szturcha i przyklnie sobie dla dodania animuszu . Ja za tego typu grzechy zostałem zjechany przez plebana na cały głos .Ryczał po mnie debil tak że aż się ludzie oglądali. Tak nie traktuje się nawet kryminalistów!! Od tej pory rzadko chodziłem do spowiedzi i tylko z musu. Oto jak nasi księża zachęcają ludzi do kościoła . ja jestem góralem tradycjonalistom i mocno wierze w boga ale według mnie cała ta spowiedź to dziwny wymysł. Powinna być spowiedź powszechna i tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń
odeta moro
  • odeta moro
  • 27.08.2010 18:51

dobre waldus dobre

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak..oczywiście...spowiedz online.....za niedługo Pierwsza Komunia Święta online....dlaczego nie...następnie śluby,pogrzeby etc etc......proszę was......litości....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem problem leży gdzie indziej. Fakt, nie spowiadamy się księdzu, tylko zdajemy relację przed Bogiem i samymi sobą z tego cośmy uczynili innym i sobie. Po co ksiądz? Otóż po to by dodać otuchy i gdy trzeba dać jakąś wskazówkę, radę. Tyle teorii. Realia: 'zmów 3x Zdrowaś Maryjo' puk, puk puk, następny.
Ogromna i postępująca biurokratyzacja Kościoła niszczy jego podstawy. A mówiąc precyzyjniej, stawia je pod znakiem zapytania lub wręcz pozbawia sensu. Kościół (niestety) żyje dziś oderwany od swych wiernych. Żyje Igrzyskami i nie umie zająć się swymi wiernymi a niewierzącym nie ma nic do zaoferowania. Ach, gdzie te czasy "Nie mam pieniędzy ani złota, ale daję Ci to co mam..."
MaranaTha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spowiedź to sakrament. A jeśli ktoś chce się spowiadać online, to... moze lepiej psycholog? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
bozenawoj
  • bozenawoj
  • 24.08.2006 17:14

Uważam,że nie powinniśmy się spowiadać ani przed księdzem , ani przez internet, tylko w świątyni rozmawiając z Bogiem .
Jeżeli szczerze wierzymy spełnimy wszystkie warunki spowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bozenawoj
  • bozenawoj
  • 24.08.2006 16:57

Obecna forma spowiedzi jest przestarzała i naiwna / w sam raz dla małych dzieci / i z pewnością nie nakazaną przez Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak... a jakby ktoś nie miał Internetu, to by się spowiadał z kafejki... Już nie bądźmy tacy wygodni. Tak to ludzie się będą spowiadać co 3 dni i nie będzie miało to żadnej wartości, bo będzie to dla nich nic bardziej znaczącego niż napisanie maila. A jak ktoś się nie chce spowiadać, to nikt mu nie każe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.